Robert Kiyosaki

Robert Kiyosaki, uznávaný spisovatel a také podporovatel a milovník Bitcoinu, americký podnikatel, učitel a autor knihy o finanční gramotnosti "Bohatý táta, chudý táta", slavný investor v oblasti nemovitostí, drahých kovů a také Bitcoinu.

Robert Kiyosaki, názory, pohledy, komentáře:

27.1.2024 Žít bez dluhu je snem snad každého člověka. Ne však pro autora populární knihy o investování Bohatý táta, chudý táta, který dluží přes miliardu dolarů a svůj dluh vnímá pozitivně – jako investiční strategii. Robert Kiyosaki, autor bestselleru Bohatý táta, chudý táta a zkušený investor, má na dluh a investice trochu netypický názor. Svým fanouškům ho vysvětlil koncem listopadu na instagramu, kam nahrál krátké video, ve kterém vysvětluje svou "filozofii" zadlužení a zdůrazňuje zásadní rozdíly mezi pasivy a aktivy. Že dluží přes miliardu dolarů, ho nestresuje, je to totiž "dobrý dluh".

"Používám dluh jako peníze a hotovost nešetřím, protože v roce 1971 se dolar stal dluhem," poukazuje na časy, kdy se americký dolar za vlády Richarda Nixona odpojil od zlatého standardu.

  • Kiyosaki totiž rozděluje dluhy na dobré a špatné. Dobré jsou ty, které pomáhají budovat bohatství, například půjčky na pořízení majetku generujícího příjem, jako jsou nemovitosti, podniky nebo investice. Špatné dluhy nakoupí pouze závazky, které nevydělávají peníze. Na závazky si podle něj půjčuje velká spousta lidí, on ale používá dluh k nákupu aktiv, která se mu v budoucnosti mohou vrátit.
  • Tato dluhová strategie podle Kiyosakiho vedla k nahromadění dluhu ve výši 1,2 miliardy dolarů, což je částka, kterou otevřeně přiznává. "Když zkrachuju já, zkrachuje i banka. To není můj problém," tvrdí.  
  • Prosazuje investice do aktiv, jako jsou bitcoin, stříbro a zlato. Základem jeho investic zůstávají nemovitosti, kterých si cení pro příjem, který plyne z jejich pronájmu a kvůli zhodnocení kapitálu. Investuje ale také do wagyu, neboli japonského skotu.
  • Peníze vnímá jako formu dluhu nebo závazku, nástroj, který lze použít k pořízení majetku a vytváření bohatství.
  • Kiyosakiho metody se mu sice osvědčily, nejsou ale bez rizika. To dokládají jeho dřívější finanční problémy, kdy dokonce v roce 2012 po soudním sporu o autorské poplatky musel vyhlásit bankrot. 
  • https://www.seznamzpravy.cz/clanek/ekonomika-nejbohatsi-lide-autor-knihy-bohaty-tata-chudy-tata-dluzi-pres-miliardu-dolaru-244301# 

7.4.2022 Podle amerického podnikatele a autora textů Roberta Kiyosakiho brzy přijde recese a americký dolar přijde o svůj status. Kiyosaki to uvedl v sérii tweetů, v nichž vykreslil pochmurný obraz americké ekonomiky. Zmínil inverzi na repo trhu, ke které došlo v roce 2008. Uvedl, že investoři musí být opatrní, protože se blíží recese a krach, a varoval, že slabé podniky a chamtiví investoři zkrachují.

Vyjádření přišlo poté, co byly výnosy dvouletých a desetiletých státních dluhopisů podle zveřejněných zpráv poprvé od roku 2019 inverzní. Mnoho účastníků trhu tuto situaci vnímalo jako možnou známku recese, zejména proto, že aktuální geopolitická situace na Ukrajině nejspíš nakonec ovlivní americký dolar. A protože je velkým problémem také inflace, měli by podle Kiyosakiho lidé uvažovat, co bude za 5 let hodnotnější.

  • Jako příklad uvedl konzervu tuňáka a minci se stříbrným orlem v hodnotě 25 USD a zeptal se, co z toho bude v roce 2027 cennější. Řekl, že pokud hodnota tuňáka do té doby vzroste na 25 USD, bude mít mince se stříbrným orlem hodnotu přinejmenším 250 USD. Dodal ale, že pokud bude konzerva tuňáka stát jen 25 USD, lidé budou dál chudí, protože 40 % Američanů má rezervy menší než 1 000 USD.

  • Kiyosaki doporučuje nakupovat víc zlata, stříbra, etherea a bitcoinu.

  • https://www.kurzy.cz/zpravy/644448-dolar-se-nejspis-brzy-propadne/

15.11.2020 Robert Kiyosaki: USD se hroutí, Bitcoin poráží zlato a stříbro. Podporovatel a milovník Bitcoinu se na Twitteru vyjádřil, že současný boom bitcoinů nechává daleko za sebou i zlato a stříbro a americký dolar umírá.

  • USD "umírá" kvůli několika hlavním faktorům. Jedná se o čínskou pandemii COVID-19, lockdown, která poté následoval a samozřejmě také ekonomická stimulační opatření, kterými americká vláda reagovala na celkovou situaci.
  • Během bitcoinového boomu v letošním 3. až 4. čtvrtletí byl svědkem toho, že Bitcoin rostl daleko rychleji než ostatní aktiva, která se používají jako zajištění proti inflaci (hlavně zlato a stříbro). 
  • Připomínáme, že během této pomoci bylo vytištěno více než 6 bilionů amerických dolarů. Část z nich byla použita pro americké občany, neboť bez práce bylo ještě více lidí než během Velké hospodářské krize v letech 1929 - 1930.
  • https://kryptomagazin.cz/robert-kiyosaki-usd-se-hrouti-bitcoin-porazi-zlato-a-stribro/?

9.4.2020

  • "Důvod, proč podporuji bitcoiny, je pouze jeden jediný: nejsou součástí systému," je to oddělení vlády a mých peněz,"  
  • "Fed není banka, je to kartel vlastněný nejbohatšími lidmi na planetě, které nikdy neuvidíme," řekl s odkazem na knihy nazvané The Creature From Jekyll Island a Grunch of Giants. "Chlapi, kteří vlastní Fed, ovládají svět,"

  • zlato, stříbro a bitcoin je způsob, jak uniknout inflaci a údajnému kontrolovanému systému, který v současné době čelí obtížím. "Důvodem je, že jste mimo systém centrálního bankovnictví - jste mimo systém," "Proto říkám, že zlato a stříbro jsou božími penězi a bitcoiny jsou peníze lidí s otevřeným zdrojovým kódem.

Nejnovější články na našem blogu

Přečtěte si, co je nového
 

Výroční setkání 2024 přivítá více než 100 vlád z celého světa, všechny významné mezinárodní organizace, 1000 partnerských společností Fóra, stejně jako představitele občanské společnosti, přední odborníky, dnešní mladou generaci, sociální podnikatele a média.

Může se zdát, že jejím jediným obsahem je nahrazení označení měny, kterou máme na účtech a v peněženkách. Ve skutečnosti jde o mnohem rozsáhlejší krok, klíčovou součástí je předání řady pravomocí v oblasti dohledu nad finančním trhem do Frankfurtu, Paříže a Bruselu.

Po požáru na energetické trhu dochází k požáru a panice na bankovním a finančním trhu, který se přelévá i do akciového trhu a to není příznivé pro ekonomiku, která balancuje na hraně recese a bojuje s vysokou inflací, rostoucími sazbami a globálním napětím. Po uklidnění do konce března dojde v dubnu a dalších měsících k další...

DAVOS WEF 2023

17.01.2023

V pondělí 16.1.2023 bylo ve švýcarském Davosu zahájeno 53. zasedání Světového ekonomického fóra (WEF). Vyhlídky ukrajinského konfliktu a obnovy země budou středem diskusí fóra 17.1.2023.

Výroční zasedání Světového ekonomického fóra (WEF ) v roce 2022 se schází v nejdůležitějším geopolitickém a geoekonomickém okamžiku posledních tří desetiletí a na pozadí pandemie, která se opakuje jednou za století. Na setkání se sejde více než 2 000 vůdců a odborníků z celého světa, všichni oddaní "Davoskému duchu" zlepšování stavu světa.

Odcházející zima se pro Evropany stala těžkou zkouškou kvůli vysokým cenám pohonných hmot. Politici přitom stále více trvají na odmítání ruského plynu, který nyní tvoří asi 40 % spotřeby v EU. Dodávky se jen zvyšují. Je Brusel připraven uvrhnout svět do energetické krize - v materiálu RIA Novosti.

Už jsme zapomněli, co způsobila 2. světová válka a rozpad Jugoslávie (Bosna 1993 - humanitární bombardování) v Evropě? Poučili jsme se, nebo ne? Bude ve dvacátých letech 21. století v Evropě válka? Krize kolem Ukrajiny je bojem o budoucí světový řád, jde o válku civilizačních modelů (jde o podmínky nového světového pořádku ve světě a o to, kdo je...

Při pohledu na informace zahrnující globální oteplování může mnoho lidí považovat data za zavádějící nebo nepřesná. Internet je prostředkem pro sdílení nesprávných informací, včetně globálního oteplování. Toto odhalení může způsobit, že lidé zcela ignorují informace, které jsou přesné a pravdivé.

Množství tepla, které Země zachycuje, se od roku 2005 zhruba zdvojnásobilo. To podle nového výzkumu NASA a Národního úřadu pro oceány a atmosféru přispívá k rychlejšímu oteplování oceánů, vzduchu a pevniny.

Evropská unie doufá, že do roku 2030 bude na evropských silnicích jezdit 30 milionů elektrických aut. Během svého života mohou být elektrická auta uhlíkově neutrální, co se však stane s těmito vozy, a zvláště s jejich bateriemi, až jejich životnost skončí? "Za 10 až 15 let, kdy velký počet autobaterií bude na konci svého životnosti, proto...

COVID-19 změnil globální rizikovou oblast. Rizika byla stanovena podle priority, objevila se nová rizika a byla zesílena další. Světové ekonomické fórum (WEF) vydalo 16. vydání zprávy o globálním riziku z roku 2021.

Pandemie COVID-19 prokázala, že žádná instituce ani jednotlivec sám nedokáže řešit ekonomické, environmentální, sociální a technologické výzvy našeho složitého, vzájemně závislého světa. Pandemie urychlila systémové změny, které byly patrné před jejím vznikem. Chybné linie, které se objevily v roce 2020, se nyní jeví jako kritická křižovatka v roce...

USA se otřásá ve svých základech, co vše se díky událostem nejenom ze 6. ledna 2021 změnilo a změní? Začal hon na prezidenta? Vypustil ze džin z lahve a spustí se dominový efekt? Jde tento proces přibrzdit, zastavit nebo zvrátit? Jde o důsledky kroků, které realizoval Trump ve svém prezidentském mandátu, nebo to má ještě hlubší kořeny? Sklízí Trump...