Kuaishou

Kuaishou vlastní i sítě Baidu a Tencent v celkové hodnotě 28 miliard dolarů. Firma chce ze Zynnu udělat konkurence schopnou sociální síť, i když nenabídne prakticky nic jiného, než právě TikTok.  V žebříčku nejstahovanějších bezplatných aplikací v americkém App Storu je na první místě sociální síť Zynn až pak hity poslední doby Zoom a TikTok. Za vše může pyramidový marketing. Nová sociální síť totiž platí uživatelům za to, že ji doporučí ostatním. Podle Mashable se nejedná o podvod, Zynn si chce vybudovat základnu uživatelů za každou cenu. Pokud si Zynn nainstalujete a zaregistrujete se, vyskočí na vás informace, že vám byl připsán první dolar. Když doporučíte přítele, který si Zynn nainstaluje a zaregistruje se, vyděláte dalších 20 dolarů. U dalších pěti přátel je to 10 dolarů za hlavu, celkem si tak přijdete na 71 dolarů (cca 1 700 Kč). 

Kuaishou založil Čcheng I-siao, nynější produktový ředitel, před zhruba deseti lety jako nástroj na vytváření GIFů, krátkých animovaných obrázků pro chytré telefony. Později, když už byly chytré telefony výkonnější a datové sítě silnější, firma přerotovala na krátká videa. Nyní se do aplikace přihlásí více než 262 milionů čínských uživatelů v průměru 10krát denně. Sledováním videí a klábosením s jejich tvůrci tam stráví v průměru 86 minut.

Přístup na Kuaishou je zdarma. Hlavním zdrojem tržeb jsou právě interakce - mezi diváky videí a jejich tvůrci. Firma vydělává prodejem virtuálních předmětů, které uživatelé darují tvůrcům videí, internetovým marketingem a provizemi z elektronických obchodů na platformě.

Pyramidový marketing již testuje i společnost Alza

Více na: https://www.mobilmania.cz/clanky/zynn-je-kopie-tiktoku-ma-obrovsky-uspech-protoze-svym-uzivatelum-plati-a-nejsou-to-male-castky/sc-3-a-1348421/default.aspx?

5.2.2021 Kuaishou Technology otevírá růstem o 194 % při svém hongkongském debutu (Bloomberg). Cena akcií technologické společnosti Kuaishou Technology se při svém dnešním debutu na burze v Hongkongu více než zdvojnásobila. Provozovatel sociální sítě pro krátká videa se tak stal pátou největší firmou na hongkongské burze. Nabídka akcií firmy je zároveň největší v Hongkongu od vstupu asijské divize pivovaru Budweiser v roce 2019, uvedla agentura Reuters.

Akcie Kuaishou, konkurenta TikToku, první obchodní den uzavřely na hodnotě 300 HKD, což firmu ohodnocuje na 1,23 bilionu HKD (3,4 bilionu Kč; 159 mld. USD). Cena pro primární nabídku byla stanovena na 115 HKD, tedy horní hranici cenového rozpětí, během prvního obchodního dne však akcie podniku otevřely na 338 USD a vystoupily až na 345 HKD. Za celý den pak titul registroval nárůst o zhruba 161 %. 

Firmu Kuaishou podporuje společnost Tencent Holding. Firma byla podle svého prohlášení v prvních devíti měsících loňského roku druhou největší platformou pro krátká videa na světě. Podle údajů výzkumné společnosti iResearch měla v tomto období v průměru 275,9 milionu aktivních uživatelů denně. Pomohla jí k tomu i pandemie nemoci covid-19, která donutila mnoho lidí trávit více času na internetu.

https://www.patria.cz/zpravodajstvi/4600595/hvezdny-debut-konkurenta-tiktoku-akcie-kuaishou-stouply-o-160-.html

Nejnovější články na našem blogu

Přečtěte si, co je nového
 

Výroční setkání 2024 přivítá více než 100 vlád z celého světa, všechny významné mezinárodní organizace, 1000 partnerských společností Fóra, stejně jako představitele občanské společnosti, přední odborníky, dnešní mladou generaci, sociální podnikatele a média.

Může se zdát, že jejím jediným obsahem je nahrazení označení měny, kterou máme na účtech a v peněženkách. Ve skutečnosti jde o mnohem rozsáhlejší krok, klíčovou součástí je předání řady pravomocí v oblasti dohledu nad finančním trhem do Frankfurtu, Paříže a Bruselu.

Po požáru na energetické trhu dochází k požáru a panice na bankovním a finančním trhu, který se přelévá i do akciového trhu a to není příznivé pro ekonomiku, která balancuje na hraně recese a bojuje s vysokou inflací, rostoucími sazbami a globálním napětím. Po uklidnění do konce března dojde v dubnu a dalších měsících k další...

DAVOS WEF 2023

17.01.2023

V pondělí 16.1.2023 bylo ve švýcarském Davosu zahájeno 53. zasedání Světového ekonomického fóra (WEF). Vyhlídky ukrajinského konfliktu a obnovy země budou středem diskusí fóra 17.1.2023.

Výroční zasedání Světového ekonomického fóra (WEF ) v roce 2022 se schází v nejdůležitějším geopolitickém a geoekonomickém okamžiku posledních tří desetiletí a na pozadí pandemie, která se opakuje jednou za století. Na setkání se sejde více než 2 000 vůdců a odborníků z celého světa, všichni oddaní "Davoskému duchu" zlepšování stavu světa.

Odcházející zima se pro Evropany stala těžkou zkouškou kvůli vysokým cenám pohonných hmot. Politici přitom stále více trvají na odmítání ruského plynu, který nyní tvoří asi 40 % spotřeby v EU. Dodávky se jen zvyšují. Je Brusel připraven uvrhnout svět do energetické krize - v materiálu RIA Novosti.

Už jsme zapomněli, co způsobila 2. světová válka a rozpad Jugoslávie (Bosna 1993 - humanitární bombardování) v Evropě? Poučili jsme se, nebo ne? Bude ve dvacátých letech 21. století v Evropě válka? Krize kolem Ukrajiny je bojem o budoucí světový řád, jde o válku civilizačních modelů (jde o podmínky nového světového pořádku ve světě a o to, kdo je...

Při pohledu na informace zahrnující globální oteplování může mnoho lidí považovat data za zavádějící nebo nepřesná. Internet je prostředkem pro sdílení nesprávných informací, včetně globálního oteplování. Toto odhalení může způsobit, že lidé zcela ignorují informace, které jsou přesné a pravdivé.

Množství tepla, které Země zachycuje, se od roku 2005 zhruba zdvojnásobilo. To podle nového výzkumu NASA a Národního úřadu pro oceány a atmosféru přispívá k rychlejšímu oteplování oceánů, vzduchu a pevniny.