Imperialismus

Imperialismus je pojem užívaný k označení velmocenské, dobyvačné, expanzivní a militantní politiky, vedené snahou o rozšíření vlivu jednoho státu nad jinými s cílem vytvoření velmoci nebo získání dominantního vlivu nad územím, na které si tento stát činí nárok z historických, nacionálních, náboženských, ekonomických nebo politických důvodů (přírodní bohatství, levné pracovní síly, strategické body).

  • Imperialisté svoji expanzivní politiku vždy zdůvodňovali jejím pozitivním dopadem - šířením civilizace, kultury, ekonomické prosperity, lidských práv nebo demokracie.
  • Člověk, jako lidská bytost, se stala pouze zdrojem lidské práce.
  • Imperialismus (neomezená globální vláda korporací) používá své nástroje Technokracii (kontrolovaná společnost) a digitalizaci (probíhá dynamický rozvoj, díky digitálnímu myšlení) pro dosažení svého cíle, kterým je zajištění přechodu populace po kolapsu, předlužených národních států, do globálních DVS. Celý proces v dílčích krocích popisuje Velký Reset, The Great Reset.
  • Imperialismus = globalizace (probíhá globalizace národních států) zasáhla již vše a nyní, po roce 2020, probíhá viditelně i na úrovni národních států, které postupně zaniknou a transformují se.
  • Globalizace vstupuje do poslední fáze: Digitální imperialismus = poslední fáze kapitalismu 21. století (METAVERSE)DVS nepotřebují vlastnit jednotlivé země, mohou obchodem, službami a digitálním prostředím ovládnout populaci žijící v těchto zemích, jejich svět nemá hranice, je omezen pouze připojením na internet (to řeší satelitní internet).
  • Kapitalismus a jeho vývojové fáze si vybraly z přirozeného koloběhu pouze RŮST (nyní udržitelný růst), tedy jednu část, která ho přivede i k jeho konci (úspěch ho přivede ke kolapsu a zániku).

Vladimir Iljič Lenin použil výraz imperialismus pro označení své politické současnosti. Podle něj se jednalo o poslední fázi vývoje kapitalismu, kterou charakterizovaly vláda monopolů a dělení světa a jeho bohatství mezi největší kapitalistické mocnosti, doprovázené krizemi a válkami. Tuto svou teorii sepsal v díle Imperialismus, poslední stádium kapitalismu (1916). 

"Imperialismus," uvedl v předmluvě již necenzurovaného vydání z roku 1920, "je předehra sociální revoluce proletariátu. To se od roku 1917 potvrdilo ve světovém měřítku." Později příznivci Lenina a leninismu jako imperialisty označovali "tábor" svých protivníků v čele s USA.

Globální technologický digitální imperialismus 

Globální technologický imperialismus se realizuje prostřednictvím nadnárodních technologických firem (např. GAFA) od konce devadesátých roků minulého století a graduje ve třicátých letech 21. století. Moc národních států nyní přebíraní globální technologické firmy prostřednictvím nástrojů uvedených v projektu Velký reset, kde ovládají lidskou populaci napříč státy díky kumulaci dat ve zlatém rybníkuVýsledkem bude vznik digitálních virtuálních států v jejich čele bude stát digitální diktátor.

Nejnovější články na našem blogu

Přečtěte si, co je nového
 

Výroční setkání 2024 přivítá více než 100 vlád z celého světa, všechny významné mezinárodní organizace, 1000 partnerských společností Fóra, stejně jako představitele občanské společnosti, přední odborníky, dnešní mladou generaci, sociální podnikatele a média.

Může se zdát, že jejím jediným obsahem je nahrazení označení měny, kterou máme na účtech a v peněženkách. Ve skutečnosti jde o mnohem rozsáhlejší krok, klíčovou součástí je předání řady pravomocí v oblasti dohledu nad finančním trhem do Frankfurtu, Paříže a Bruselu.

Po požáru na energetické trhu dochází k požáru a panice na bankovním a finančním trhu, který se přelévá i do akciového trhu a to není příznivé pro ekonomiku, která balancuje na hraně recese a bojuje s vysokou inflací, rostoucími sazbami a globálním napětím. Po uklidnění do konce března dojde v dubnu a dalších měsících k další...

DAVOS WEF 2023

17.01.2023

V pondělí 16.1.2023 bylo ve švýcarském Davosu zahájeno 53. zasedání Světového ekonomického fóra (WEF). Vyhlídky ukrajinského konfliktu a obnovy země budou středem diskusí fóra 17.1.2023.

Výroční zasedání Světového ekonomického fóra (WEF ) v roce 2022 se schází v nejdůležitějším geopolitickém a geoekonomickém okamžiku posledních tří desetiletí a na pozadí pandemie, která se opakuje jednou za století. Na setkání se sejde více než 2 000 vůdců a odborníků z celého světa, všichni oddaní "Davoskému duchu" zlepšování stavu světa.

Odcházející zima se pro Evropany stala těžkou zkouškou kvůli vysokým cenám pohonných hmot. Politici přitom stále více trvají na odmítání ruského plynu, který nyní tvoří asi 40 % spotřeby v EU. Dodávky se jen zvyšují. Je Brusel připraven uvrhnout svět do energetické krize - v materiálu RIA Novosti.

Už jsme zapomněli, co způsobila 2. světová válka a rozpad Jugoslávie (Bosna 1993 - humanitární bombardování) v Evropě? Poučili jsme se, nebo ne? Bude ve dvacátých letech 21. století v Evropě válka? Krize kolem Ukrajiny je bojem o budoucí světový řád, jde o válku civilizačních modelů (jde o podmínky nového světového pořádku ve světě a o to, kdo je...