Magdalena Souček

Magdalena Souček (1962) je vnímána jako tvrdá "business woman", už v roce 2007 získala titul nejvlivnější ženy českého byznysu udělovaný Hospodářskými novinami. Pochází z pražské lékařské rodiny. V roce 1980 emigrovala s rodiči do Velké Británie, poté odjela do USA, kde vystudovala ekonomii a management na University of Massachusetts. M. Souček je vedoucí partnerkou české pobočky od roku 2008 a od roku 2011 má na starosti i část byznysu ve střední Evropě a na Balkáně.

Zaměřuje se na činnost autorizované účetní a je kvalifikovanou statutární auditorkou v ČR. Je rovněž členkou Amerického institutu certifikovaných veřejných účetních (AICPA) a Komory auditorů České republiky. 

9.11.2020

  • Koronavirus podle ní zcela změní způsoby práce, myšlení i zábavu lidí. 
  • Nacionalistické tendence se projevují stále více a země se tak uzavírají, máme tady obchodní válku mezi Čínou a USA, brexit a extrémní obavy o ochranu hranic a migraci. Je to velmi, velmi složitá situace, která určitě ovlivňuje i byznys. 
  • Nemyslím, že se někdy vrátíme k tomu, co bylo před pandemií covid-19. Obecně se mluví o tom, že bude tzv. New Normal. Ten spočívá v tom, že ekonomika bude muset fungovat jinak, než na co jsme byli zvyklí. Budeme pracovat z domova, ale i z kanceláří, bude mnohem více digitálních on-line schůzek. 
  • Firmy se podle mě nebudou vracet do velkých kanceláří, změní se stravování zaměstnanců, cestovní ruch i způsob zábavy. My jsme udělali velký skok, život už se do starých kolejí nikdy nevrátí.
  • https://faei.cz/udelali-jsme-velky-skok-zivot-se-do-starych-koleji-nikdy-nevrati-rika-magdalena-soucek/?<br>

dříve

  • Mileniánové chtějí zajímavou práci, flexibilitu, vyváženost volného času a práce, chtějí zajímavou odměnu a uznání. Je pro ně také důležité, aby jejich práce měla smysl. Pro ně už práce není středobodem života, chtějí prožít život mnohem pestřeji, což je velký rozdíl v porovnání s námi v 90. letech, kdy pro nás práce byla zásadní náplní života.
  • Záporné sazby (vidím je jako velmi problematické) představují určité pokřivení tržních mechanismů, vytvářejí bubliny a pak je riziko, že prasknou. Příkladem jsou třeba nemovitosti. Jejich ceny šplhají, protože investoři chtějí návratnost, kterou v bankách nemají.  
  • Jedním z možných scénářů je, že Evropu čeká japonský model, v němž chybí růst několik dekád. 
  • Evropa v 90. letech zaspala nástup digitalizace. Tehdy byla největší ekonomikou světa, teď už není. 
  • teď vedou americké firmy jako Google, Apple nebo Amazon. Nemyslím si, že by Evropa rezignovala na ekonomický růst, jen jsme zacykleni v podobných problémech, jako bylo Japonsko. 
  • A pravdou také je, že evropská kultura je méně dravá než ta americká a evropský trh je více fragmentovaný.
  • Velké téma blízké budoucnosti bude vztah firem k udržitelnosti životního prostředí a společnosti. To, co se označuje zkratkou ESG. Banky zase budou řešit takzvané zelené finance. 
  • K bankám už přichází vlna regulací. Například ve Francii centrální banka vyhlásila na rok 2020 povinné klimatické zátěžové testy pro banky a pojišťovny.  

Nejnovější články na našem blogu

Přečtěte si, co je nového
 

Výroční setkání 2024 přivítá více než 100 vlád z celého světa, všechny významné mezinárodní organizace, 1000 partnerských společností Fóra, stejně jako představitele občanské společnosti, přední odborníky, dnešní mladou generaci, sociální podnikatele a média.

Může se zdát, že jejím jediným obsahem je nahrazení označení měny, kterou máme na účtech a v peněženkách. Ve skutečnosti jde o mnohem rozsáhlejší krok, klíčovou součástí je předání řady pravomocí v oblasti dohledu nad finančním trhem do Frankfurtu, Paříže a Bruselu.

Po požáru na energetické trhu dochází k požáru a panice na bankovním a finančním trhu, který se přelévá i do akciového trhu a to není příznivé pro ekonomiku, která balancuje na hraně recese a bojuje s vysokou inflací, rostoucími sazbami a globálním napětím. Po uklidnění do konce března dojde v dubnu a dalších měsících k další...

DAVOS WEF 2023

17.01.2023

V pondělí 16.1.2023 bylo ve švýcarském Davosu zahájeno 53. zasedání Světového ekonomického fóra (WEF). Vyhlídky ukrajinského konfliktu a obnovy země budou středem diskusí fóra 17.1.2023.

Výroční zasedání Světového ekonomického fóra (WEF ) v roce 2022 se schází v nejdůležitějším geopolitickém a geoekonomickém okamžiku posledních tří desetiletí a na pozadí pandemie, která se opakuje jednou za století. Na setkání se sejde více než 2 000 vůdců a odborníků z celého světa, všichni oddaní "Davoskému duchu" zlepšování stavu světa.

Odcházející zima se pro Evropany stala těžkou zkouškou kvůli vysokým cenám pohonných hmot. Politici přitom stále více trvají na odmítání ruského plynu, který nyní tvoří asi 40 % spotřeby v EU. Dodávky se jen zvyšují. Je Brusel připraven uvrhnout svět do energetické krize - v materiálu RIA Novosti.

Už jsme zapomněli, co způsobila 2. světová válka a rozpad Jugoslávie (Bosna 1993 - humanitární bombardování) v Evropě? Poučili jsme se, nebo ne? Bude ve dvacátých letech 21. století v Evropě válka? Krize kolem Ukrajiny je bojem o budoucí světový řád, jde o válku civilizačních modelů (jde o podmínky nového světového pořádku ve světě a o to, kdo je...

Při pohledu na informace zahrnující globální oteplování může mnoho lidí považovat data za zavádějící nebo nepřesná. Internet je prostředkem pro sdílení nesprávných informací, včetně globálního oteplování. Toto odhalení může způsobit, že lidé zcela ignorují informace, které jsou přesné a pravdivé.

Množství tepla, které Země zachycuje, se od roku 2005 zhruba zdvojnásobilo. To podle nového výzkumu NASA a Národního úřadu pro oceány a atmosféru přispívá k rychlejšímu oteplování oceánů, vzduchu a pevniny.

Evropská unie doufá, že do roku 2030 bude na evropských silnicích jezdit 30 milionů elektrických aut. Během svého života mohou být elektrická auta uhlíkově neutrální, co se však stane s těmito vozy, a zvláště s jejich bateriemi, až jejich životnost skončí? "Za 10 až 15 let, kdy velký počet autobaterií bude na konci svého životnosti, proto...

COVID-19 změnil globální rizikovou oblast. Rizika byla stanovena podle priority, objevila se nová rizika a byla zesílena další. Světové ekonomické fórum (WEF) vydalo 16. vydání zprávy o globálním riziku z roku 2021.

Pandemie COVID-19 prokázala, že žádná instituce ani jednotlivec sám nedokáže řešit ekonomické, environmentální, sociální a technologické výzvy našeho složitého, vzájemně závislého světa. Pandemie urychlila systémové změny, které byly patrné před jejím vznikem. Chybné linie, které se objevily v roce 2020, se nyní jeví jako kritická křižovatka v roce...

USA se otřásá ve svých základech, co vše se díky událostem nejenom ze 6. ledna 2021 změnilo a změní? Začal hon na prezidenta? Vypustil ze džin z lahve a spustí se dominový efekt? Jde tento proces přibrzdit, zastavit nebo zvrátit? Jde o důsledky kroků, které realizoval Trump ve svém prezidentském mandátu, nebo to má ještě hlubší kořeny? Sklízí Trump...