5 kroků jako prevence před krizí s nedostatkem vody (vodní války)

Zvýšený nedostatek vody po celém světě povede k válce mezi státy, proto je důležité budovat struktury nezbytné k tomu, aby voda vedla spíše k míru a prosperitě než k válce.

Co může být příčinou vodních válek?

  • Cyklování na vodě bude v budoucnu méně předvídatelné. Například měnící se klima vytvoří více sucha a povodní častěji na více místech. 
  • Klíčové je přemýšlet, jak může voda přispět k míru a stabilitě, nebo naopak pomoci destabilizovat zranitelné země a regiony po celém světě. Voda je nezbytná pro všechny lidské činnosti.
  • Pokud není dostatek vody jak v množství, tak kvalitě, společnost se může začít rozpadat a konflikt se stává nevyhnutelným.

1. Ocenění vody - pokud se vodě nepřiřadí tržní cena, bude se nadále o této nejcennější komoditě uvažovat jako o nevyčerpatelném zdroji a realita o skutečné zásobě vody bude ignorována. Státy jako Kalifornie proto musí měřit, kolik jí je ve skutečnosti využíváno. Bez dat nelze cenu vody určit.

2. Zpřehlednění vodního hospodářství - systém týkající se hospodaření s vodou musí být přehledný. Musí být jasné, kdo které zásoby spravuje, jaká je cenotvorba.

3. Kontrola konzumace - nejdříve je potřeba, aby stát určil základní cenu za vodu do určitého množství. Za vodu vyčerpanou nad toto množství by cena měla stoupat, což dá jasný signál lidem, že voda je vzácná. Stát by měl také investovat do marketingové kampaně, která bude lidi vzdělávat o vzácnosti vody jako komodity.

4. Inovace - poté co je voda oceněna a ovládána, může stát implementovat nové technologie, aby maximalizoval schopnost vodu využívat tak jako například v Izraeli.

5. Recyklace - stát musí investovat do recyklace vody a využívat v zemědělství odpadovou vodu. Čím více se budou lidé snažit napodobovat vodní cyklus přírody, tím více vody ušetří.

více

Nejnovější články na našem blogu

Přečtěte si, co je nového
 

Výroční setkání 2024 přivítá více než 100 vlád z celého světa, všechny významné mezinárodní organizace, 1000 partnerských společností Fóra, stejně jako představitele občanské společnosti, přední odborníky, dnešní mladou generaci, sociální podnikatele a média.

Může se zdát, že jejím jediným obsahem je nahrazení označení měny, kterou máme na účtech a v peněženkách. Ve skutečnosti jde o mnohem rozsáhlejší krok, klíčovou součástí je předání řady pravomocí v oblasti dohledu nad finančním trhem do Frankfurtu, Paříže a Bruselu.

Po požáru na energetické trhu dochází k požáru a panice na bankovním a finančním trhu, který se přelévá i do akciového trhu a to není příznivé pro ekonomiku, která balancuje na hraně recese a bojuje s vysokou inflací, rostoucími sazbami a globálním napětím. Po uklidnění do konce března dojde v dubnu a dalších měsících k další...

DAVOS WEF 2023

17.01.2023

V pondělí 16.1.2023 bylo ve švýcarském Davosu zahájeno 53. zasedání Světového ekonomického fóra (WEF). Vyhlídky ukrajinského konfliktu a obnovy země budou středem diskusí fóra 17.1.2023.

Výroční zasedání Světového ekonomického fóra (WEF ) v roce 2022 se schází v nejdůležitějším geopolitickém a geoekonomickém okamžiku posledních tří desetiletí a na pozadí pandemie, která se opakuje jednou za století. Na setkání se sejde více než 2 000 vůdců a odborníků z celého světa, všichni oddaní "Davoskému duchu" zlepšování stavu světa.

Odcházející zima se pro Evropany stala těžkou zkouškou kvůli vysokým cenám pohonných hmot. Politici přitom stále více trvají na odmítání ruského plynu, který nyní tvoří asi 40 % spotřeby v EU. Dodávky se jen zvyšují. Je Brusel připraven uvrhnout svět do energetické krize - v materiálu RIA Novosti.

Už jsme zapomněli, co způsobila 2. světová válka a rozpad Jugoslávie (Bosna 1993 - humanitární bombardování) v Evropě? Poučili jsme se, nebo ne? Bude ve dvacátých letech 21. století v Evropě válka? Krize kolem Ukrajiny je bojem o budoucí světový řád, jde o válku civilizačních modelů (jde o podmínky nového světového pořádku ve světě a o to, kdo je...