Univerzita života v homeostázi s Přírodou

Univerzita života 

Cyklus lekcí, které vás naučí v praxi, jak používat jedinečnou unikátní metodu prof. Petera Staňka, " Tok informací v "Architektuře souvislostí" , která se na realitu dívá prostřednictvím cca 20 různých oborů a oblastí života (např. příroda, ekonomika, ekonomika, průmysl, doprava, společnost, geopolitika, zdravotnictví, zbrojní průmysl, klimatické změny, voda, zemědělství, školství, společnost, jedinec atd.)

Cíl: naučit účastníky lekcí, s využitím know how prof. Staňka (způsob práce s informacemi, jejich oddělení od balastu a dezinformací), pracovat, myslet a využívat "Architekturu souvislostí" v běžném životě a zároveň předvídat možné události v budoucnosti, hledat řešení, vnímat a sdílet novou homeostázu člověka a přírody...

  • Příprava na průběžnou (kontinuální) transformaci člověka a společnosti, která je způsobena vlivem změny podmínek v přírodě a společnosti, pochopení (osobní transformace) reality na základě relevantních informací, nalezení své cesty (poslání, cíle, motivace) a uvedení získaných poznatků do reálného života v homeostáze člověka a Přírody (země, voda, vzduch a oheň, 4 základní živly a jejich dynamický tok) - být příkladem pro druhé...
  • Dostat rybu nebo chytat rybu.
  • Vývojová triáda s metamorfózou.
  • Vědomý člověk.

Jinými slovy se dá říci, že se jedná o Životní styl, kde základem jsou informace (oddělené od balastu a dezinformací) zasazené do Architektury souvislostí, na základě kterých, se můžeme lépe orientovat v současném dynamické životě ve všech úrovních společnosti.

  • pravidelné 2- 3 hodinové přednášky s prof. Peter Staňkem, součásti jsou informační zdroje informací, postup práce s informacemi, jejich zjednodušení a zasazení těchto informací (toku informací) do Architektury souvislostí.
  • obsah kurzů obsahuje know how budované nejméně 11 roků, informační zdroje prověřené v čase po dobu 8 roků a také autonomní systém kritérií

Další termín lekce: zrušeno

Frekvence lekcí:

Přednášející: Prof. Ing. Peter Staněk CSc.

Rezervace: 

Vstupné: 

Nejnovější články na našem blogu

Přečtěte si, co je nového
 

Výroční setkání 2024 přivítá více než 100 vlád z celého světa, všechny významné mezinárodní organizace, 1000 partnerských společností Fóra, stejně jako představitele občanské společnosti, přední odborníky, dnešní mladou generaci, sociální podnikatele a média.

Může se zdát, že jejím jediným obsahem je nahrazení označení měny, kterou máme na účtech a v peněženkách. Ve skutečnosti jde o mnohem rozsáhlejší krok, klíčovou součástí je předání řady pravomocí v oblasti dohledu nad finančním trhem do Frankfurtu, Paříže a Bruselu.

Po požáru na energetické trhu dochází k požáru a panice na bankovním a finančním trhu, který se přelévá i do akciového trhu a to není příznivé pro ekonomiku, která balancuje na hraně recese a bojuje s vysokou inflací, rostoucími sazbami a globálním napětím. Po uklidnění do konce března dojde v dubnu a dalších měsících k další...

DAVOS WEF 2023

17.01.2023

V pondělí 16.1.2023 bylo ve švýcarském Davosu zahájeno 53. zasedání Světového ekonomického fóra (WEF). Vyhlídky ukrajinského konfliktu a obnovy země budou středem diskusí fóra 17.1.2023.

Výroční zasedání Světového ekonomického fóra (WEF ) v roce 2022 se schází v nejdůležitějším geopolitickém a geoekonomickém okamžiku posledních tří desetiletí a na pozadí pandemie, která se opakuje jednou za století. Na setkání se sejde více než 2 000 vůdců a odborníků z celého světa, všichni oddaní "Davoskému duchu" zlepšování stavu světa.

Odcházející zima se pro Evropany stala těžkou zkouškou kvůli vysokým cenám pohonných hmot. Politici přitom stále více trvají na odmítání ruského plynu, který nyní tvoří asi 40 % spotřeby v EU. Dodávky se jen zvyšují. Je Brusel připraven uvrhnout svět do energetické krize - v materiálu RIA Novosti.

Už jsme zapomněli, co způsobila 2. světová válka a rozpad Jugoslávie (Bosna 1993 - humanitární bombardování) v Evropě? Poučili jsme se, nebo ne? Bude ve dvacátých letech 21. století v Evropě válka? Krize kolem Ukrajiny je bojem o budoucí světový řád, jde o válku civilizačních modelů (jde o podmínky nového světového pořádku ve světě a o to, kdo je...

Při pohledu na informace zahrnující globální oteplování může mnoho lidí považovat data za zavádějící nebo nepřesná. Internet je prostředkem pro sdílení nesprávných informací, včetně globálního oteplování. Toto odhalení může způsobit, že lidé zcela ignorují informace, které jsou přesné a pravdivé.

Množství tepla, které Země zachycuje, se od roku 2005 zhruba zdvojnásobilo. To podle nového výzkumu NASA a Národního úřadu pro oceány a atmosféru přispívá k rychlejšímu oteplování oceánů, vzduchu a pevniny.