Písmo, psaný text

Písmo je mrtvé a je projevem úpadku civilizace, protože ta už není schopna zajišťovat předávání informací a vědění mluveným slovem. Filosofie zapsaná slovem je mrtvá (umírá je v poslední fázi a už se nemůže šířit přirozenou cestou a proto se zaznamená na papír nebo kámen), nemá ducha (pulsující energii), který propojuje žáka a učitel, který je napojený přes informační pole s univerzálním vědomím (Láskou, Bohem, Universem atd.)

  • Hlava - oči - ústa - uši (okem vidím, ústy mluvím, ušima slyším), ale vnímám také emoce, svoje i ostatních.
  • Mikro a makro svět - obočí, oko a pod okem je mikrosvět (oko a oční okolí) v makrosvětě (hlava), totéž platí o uších.
  • Telepatický přenos (bezeslov) zanikl díky snižování vibrací způsobených pojídáním masa a také působením krystalů v Babylónii (Jiří Lexa 5.10.2020), Bābilim - Brána boha/bohů, bebo Bábel (znamená "zmatek") .

Zapsané slovo je obrazem oslabené kultury vědění. Vědění se předávalo pouze ústně, nejlépe chápajícím žákům, árijská tradice byla ústní, svaté písmo se nesmělo zapisovat (široká veřejnost učení zanikne-lidé se je převrátí, špatně vyloží). Zapsáním svých textů znamenalo úpadek učení -vědění teprve tehdy, pokud se energie učení vyčerpá, pouze tehdy je možné texty zapsat, aby byli zachovány a předá se širokým vrstvám, a tím je dána smrt svaté školy, slova ani písmena nenesli nauku. Jan Kozák.

  • A přesně v této fázi se nachází informace na tomto webu, slova ani písmena zde nenesou nauku.
  • Druidé (náboženská elita Keltů) byli obyvatelé Evropy v Keltské společnosti, kteří své vědění předávali pouze ústně (přestože uměli číst a psát).

Písmo je jen interpretace slova a slova jsou interpretace myšlenek, proto je písmo nepřesné a ne vždy pochopitelné, co tím myslí (duch) ten, co vyjadřuje svoje myšlenky prostřednictvím energie lásky v nás a která propojuje všechny z nás, protože jsme jedno. Myšlenky stahujeme z kosmického vědomí a transformujeme jejich obsah do reality (slov, vizí, obrazů, tónů, tvarů a zhmotňujeme je).

  • Slovo je projevem rozumu, díly slovům nedokážeme popsat realitu a emoce (lze to jen částečně a každý stejnou realitu a emoce popisu odlišně). Emoce mění zásadně význam slov i celé věty. Protože je slovo (mluvené i psané) projevem pouze rozumu, nedokáže vyjádřit ani duchovní rozměr, který je také součástí reality. Vyjádření reality, myšlenek a emocí prostřednictvím slov je nedokonalé a velmi omezené, s postupem času zapsaná slova a myšlenky ztrácí srozumitelnost a pochopení autora (co tím myslel, nebo co chtěl prostřednictvím slov vyjádřit). Stávají se pouze slovy a větami, kdy každý může vnímat obsah jinak (podle svého konstruktu myšlení, poznání a postoje k Bohu).
  • Význam slova se tvoří tzv. usebíráním v průběhu života člověka, je to schránka označená např. stůl, židle atd., do které se shromažďují všechny informace, emoce atd. spojené s touto schránkou (Anna Hogenová)
  • Pro vyjadřování myšlenkových obrazů se používala telepatie a později příběhy (po odklonu vědomí) jako forma na vyjádření a pro pochopení sdělení
  • Symboly a obrazy měli hlubší smysl (symboly byli způsobem komunikace určitých lidí, skupin a národů) - bylo to grafické vyjádření myšlenek (přepis informací získaných v napojení na informační pole)
  • Vědomí je nad slovem, slovo je projevem myšlenky a myšlenka je projevem mysli a mysl je nástroj vědomí pro orientaci v pozemském světě, pro život v lidském těle. Teprve, když projdeme cestu zpět, přes slovo, myšlenku a mysl do hloubky svého živého věčného vědomí, pak teprve se stáváme živým člověkem a bytostí nesmrtelnou, protože i po odložení těla budeme vědomě pokračovat dál ke světlu a budeme se divit, co nás tam čeká. (16.12.020 Igor Chaun)

Je rozdíl mezi vnímáním slov a obrazů, které tato slova popisují nebo vyjadřují. Obraz nejde popsat různými lidmi stejnými slovy - každý vnímá informace obrazu přes svojí mřížku poznání (své filtry, vzorce, způsob myšlení a vyjadřování, vědomosti, asociace, emoce, vnímání barev a tvarů) a proto každý vidí a vnímá něco jiného, přestože vidí stejný obraz.

5.10.2020 (Jiří Lexa) Písemné texty a prameny jsou a budou po staletí a tisíciletí 100 % v naší realitě upravovány podle těch, kteří určují dějiny a vývoj lidstva.

Nejnovější články na našem blogu

Přečtěte si, co je nového
 

Výroční setkání 2024 přivítá více než 100 vlád z celého světa, všechny významné mezinárodní organizace, 1000 partnerských společností Fóra, stejně jako představitele občanské společnosti, přední odborníky, dnešní mladou generaci, sociální podnikatele a média.

Může se zdát, že jejím jediným obsahem je nahrazení označení měny, kterou máme na účtech a v peněženkách. Ve skutečnosti jde o mnohem rozsáhlejší krok, klíčovou součástí je předání řady pravomocí v oblasti dohledu nad finančním trhem do Frankfurtu, Paříže a Bruselu.

Po požáru na energetické trhu dochází k požáru a panice na bankovním a finančním trhu, který se přelévá i do akciového trhu a to není příznivé pro ekonomiku, která balancuje na hraně recese a bojuje s vysokou inflací, rostoucími sazbami a globálním napětím. Po uklidnění do konce března dojde v dubnu a dalších měsících k další...

DAVOS WEF 2023

17.01.2023

V pondělí 16.1.2023 bylo ve švýcarském Davosu zahájeno 53. zasedání Světového ekonomického fóra (WEF). Vyhlídky ukrajinského konfliktu a obnovy země budou středem diskusí fóra 17.1.2023.

Výroční zasedání Světového ekonomického fóra (WEF ) v roce 2022 se schází v nejdůležitějším geopolitickém a geoekonomickém okamžiku posledních tří desetiletí a na pozadí pandemie, která se opakuje jednou za století. Na setkání se sejde více než 2 000 vůdců a odborníků z celého světa, všichni oddaní "Davoskému duchu" zlepšování stavu světa.

Odcházející zima se pro Evropany stala těžkou zkouškou kvůli vysokým cenám pohonných hmot. Politici přitom stále více trvají na odmítání ruského plynu, který nyní tvoří asi 40 % spotřeby v EU. Dodávky se jen zvyšují. Je Brusel připraven uvrhnout svět do energetické krize - v materiálu RIA Novosti.

Už jsme zapomněli, co způsobila 2. světová válka a rozpad Jugoslávie (Bosna 1993 - humanitární bombardování) v Evropě? Poučili jsme se, nebo ne? Bude ve dvacátých letech 21. století v Evropě válka? Krize kolem Ukrajiny je bojem o budoucí světový řád, jde o válku civilizačních modelů (jde o podmínky nového světového pořádku ve světě a o to, kdo je...