10 egyptských ran

Každý 7 rok, byl rokem milosti ("léto milosti"), odpouštělo se včetně dluhů.

https://cs.wikipedia.org/wiki/Deset_ran_egyptsk%C3%BDch 

1. Krev - veškerá voda v Egyptě se proměnila v krev. (Ex 7, 14-24 (Kral, ČEP)) 

2. Žáby - přemnožení žab. (Ex 7, 25 - 8, 11 (Kral, ČEP)) 

3. Štěnice - (v Ekumenickém a Českém studijním překladu[2] komáři, v Kralickém překladu štěnice, podle Koránu vši[3]) - přemnožení zmíněného obtížného hmyzu. (Ex 8, 12-15 (Kral, ČEP)) 

4. Mouchy - přemnožení much. (Ex 8, 16-28 (Kral, ČEP)) 

5. Mor - postižení stád Egypťanů dobytčím morem. (Ex 9, 1-7 (Kral, ČEP)) 

6. Vředy - postižení Egypťanů a jejich stád vyrážkou. (Ex 9, 8-12 (Kral, ČEP)) 7. Krupobití - poničení úrody a pobití dobytka a lidí, kteří se neukryli, krupobitím. (Ex 9, 13-35 (Kral, ČEP)) 

8. Kobylky - přemnožení kobylek a poničení zbytku vegetace. (Ex 10, 21-20 (Kral, ČEP)) 

9. Tma - neproniknutelná tma trvající tři dny, omezená však pouze na Egypťany. (Ex 10, 21-29 (Kral, ČEP)) 

10. Pobití prvorozených - zabití prvorozeného (resp. nejstaršího) potomka v každé rodině a prvorozených dobytčat v jedné noci. (Ex 11, 1 - 12, 36 (Kral, ČEP)) (podobná situace byla při narození Ježíše)

V každé epoše se samodestrukce systému projevuje v různých podobách (nyní: covid- lockdown - blackout - klimatické změny - redukce populace).

7 let bohatých a 7 let chudých

 • Uran má cyklus 84 roků a každým znamením prochází 7 roků.
 • Neptun má cyklus cca 164 roků.

30.6.2020 Argentina se potýká s obrovským množstvím kobylek, které už napáchaly velké škody na místních polích, informoval server BBC. Kobylky se původně objevily v Paraguayi a do Argentiny se dostaly koncem května. Sousedící Uruguay a Brazílie bedlivě sledují pohyb hmyzu, který je schopen za den urazit vzdálenost až 150 km.

18.3.2020 Václav Cílekvětší problém než koronavirus jsou v severní Africe kobylky (Somálsko, Etiopie, kousky Tanzánie, Kongo, kus východní Afriky) - vzniká nebezpečí hladomoru pro cca 10 milionu obyvatel, kobylky se již dostávají přes Rudé moře do Íránu a v létě se namnoží v Pákistánu a severní Indii (Egyptské rány). Kobylky způsobí větší ztráty na životech než koronavirus.

Česko, Slovensko, Evropa 2020 -2021

Jde o naplnění 10 egyptských ran, nebo jsou to černé labutě? Možná...., ale s jistou lze říci, že vývoj současné civilizace kopíruje vývoj myší populace v Calhounově experimentu.

Kobylky řádí v Africe a v Asii, Čína na jejich požírání používá husy.

Zprávy z tisku:

14.5.2022 Místopředseda ruské bezpečnostní rady a bývalý ruský prezident Dmitrij Medvěděv varoval, že sankce proti Rusku mohou vést ke světové krizi. Zmínil třeba zhroucení dodavatelských vazeb, energetickou krizi nebo terorismus. V závěru pak předpověděl i vytvoření nové bezpečnostní architektury a zhroucení "myšlenky americkocentristického světa". Rusko čelí nebývalým sankcím kvůli nevyprovokované invazi na Ukrajinu, v níž pokračuje už skoro tři měsíce. Své prognózy rozepsal do deseti bodů, podle nichž má svět a Západ zvlášť neradostné vyhlídky.

 • Dojde k logistické krizi a zhroutí se dodavatelské řetězce. Také zahraniční letecké společnosti prý budou krachovat. Důvod? Mají zakázáno létat nad územím Ruska, a tak budou muset hledat koridory jiné, což jim zvýší náklady.
 • Bude zesilovat energetická krize. A to zejména v těch zemích, které uvalily sankce na dodávky ruské energie. Medvěděv to doslova označuje za "střelbu do vlastní nohy".
 • Také o jídlo bude prý nouze. "Dojde k plnohodnotné mezinárodní potravinové krizi. V některých státech nastane hlad.
 • V některých zemích brzy dojít k měnové a finanční krizi. Spojitost vidí v podkopávání stability řady národních měn, prudké inflaci a ničení právního systému ochrany soukromého vlastnictví.
 • Mohou vznikat nové regionální vojenské konflikty, hlavně v místech, kde situace po mnoho let nenalezla mírové řešení nebo kde jsou ignorovány "základní zájmy hlavních mezinárodních hráčů".
 • Upozornil rovněž na nebezpečí terorismu kvůli tomu, že se nyní pozornost Západu upírá jiným směrem. "Teroristé toho mohou využít.
 • Začnou nové epidemie, způsobené odmítnutím patřičné mezinárodní spolupráce v zdravotnicko-epidemiologické sféře nebo přímo faktem použití biologických zbraní.
 • Dá se podle něj ve světě očekávat pokles aktivit mezinárodních institucí, jako je třeba Rada Evropy, které neprokázaly svou razantnost při řešení situace na Ukrajině.

 • Mezinárodní spojenectví budou podle něj založená spíše na pragmatických než ideologických anglosaských kritériích a vznikne nová bezpečnostní architektura, která bude poučená poznáním o "slabosti západních koncepcí mezinárodních vztahů" nebo "zhroucení myšlenky americkocentristického světa".

 • https://www.novinky.cz/valka-na-ukrajine/clanek/svet-postihne-mnoho-ran-predpovida-medvedev-40397001#

19.4.2022 Světová banka i Mezinárodní měnový fond předvídají, že svět se bude kvůli ruské invazi potýkat s většími problémy, než se předpokládalo. Dosud přitom nestihl překonat následky dvouleté pandemické krize.

 • Ukrajinská strana dala v minulých dnech najevo, že usiluje o získání dalších čtyř miliard eur k původním třem miliardám určeným na krytí rozpočtového schodku. 
 • Ekonomika válkou ničené Ukrajiny se může podle odhadů propadnout až o polovinu HDP. Ani zbytek světa ale nezůstane ušetřen následků ruské invaze. Dá se předpokládat, že se vysoká inflace a energetická chudoba i přísnější měnová politika negativně odrazí na ochotě domácností i firem investovat.  
 • Vladimir Putin, prezident Ruska, které podle odhadů čeká hospodářský pád až o 15 %, tvrdí, že snaha Západu izolovat kremelský režim selhává. Ve skutečnosti ovšem šéfka ruské centrální banky připouští, že země nemůže dlouhodobě žít z finančních rezerv a musí se připravit na transformaci.
 • Ukrajina i kdyby vypěstovala pšenici, tak ji nedostane k moři, protože k němu ztrácí přístup, a nedostane ji na lodích do Afriky a na Blízký východ -, tak řada zemí může čelit hladomoru. Globální vazby, jak jsou nastavené, se zde projevují naplno. 
 • Kvůli Putinově agresi proti Ukrajině zchudne celý svět. Nebo alespoň nezbohatne tak, jak by mohl. 
 • Když nemůžete dovážet to, co nutně potřebujete, tak ušetříte za dovoz, a protože pořád něco vyvážíte, tak můžete mít přebytek, ale ekonomika už může být úplně na kolenou, lidé umírají na nedostatek léků nebo následkem hladomoru. A země přitom může zbankrotovat hned zítra. A tohle pravděpodobně uvidíme na podzim v Africe, tuhle bilanci, kdy země sice budou mít přebytek, ale lidé budou umírat kvůli hladomoru. 
 • Čeká nás přenastavení geopolitiky, nějaká nová železná opona vznikne, jen není úplně jasné, kudy povede.

 • Globalizaci jsme přehnali. Budou se objevovat inklinace k "buďme soběstační", což ale není v době technologií možné. Ale ta přehnaná globalizace a víra z počátku tisíciletí, že všichni jsme obchodní přátelé a takhle to navěky zůstane, jsou pryč.

 • https://www.seznamzpravy.cz/clanek/audio-podcast-ptam-se-ja-zchudne-kvuli-valce-na-ukrajine-cely-svet-odpovida-ekonomka-198319#

  Nejnovější články na našem blogu

  Přečtěte si, co je nového
   

  Výroční zasedání Světového ekonomického fóra v roce 2022 se schází v nejdůležitějším geopolitickém a geoekonomickém okamžiku posledních tří desetiletí a na pozadí pandemie, která se opakuje jednou za století. Na setkání se sejde více než 2 000 vůdců a odborníků z celého světa, všichni oddaní "Davoskému duchu" zlepšování stavu světa.

  Odcházející zima se pro Evropany stala těžkou zkouškou kvůli vysokým cenám pohonných hmot. Politici přitom stále více trvají na odmítání ruského plynu, který nyní tvoří asi 40 % spotřeby v EU. Dodávky se jen zvyšují. Je Brusel připraven uvrhnout svět do energetické krize - v materiálu RIA Novosti.

  Už jsme zapomněli, co způsobila 2. světová válka a rozpad Jugoslávie (Bosna 1993 - humanitární bombardování) v Evropě? Poučili jsme se, nebo ne? Bude ve dvacátých letech 21. století v Evropě válka? Krize kolem Ukrajiny je bojem o budoucí světový řád, jde o válku civilizačních modelů. Rozšíření NATO na východ se stalo jedním z důvodů konfliktu mezi...

  Při pohledu na informace zahrnující globální oteplování může mnoho lidí považovat data za zavádějící nebo nepřesná. Internet je prostředkem pro sdílení nesprávných informací, včetně globálního oteplování. Toto odhalení může způsobit, že lidé zcela ignorují informace, které jsou přesné a pravdivé.

  Množství tepla, které Země zachycuje, se od roku 2005 zhruba zdvojnásobilo. To podle nového výzkumu NASA a Národního úřadu pro oceány a atmosféru přispívá k rychlejšímu oteplování oceánů, vzduchu a pevniny.

  Evropská unie doufá, že do roku 2030 bude na evropských silnicích jezdit 30 milionů elektrických aut. Během svého života mohou být elektrická auta uhlíkově neutrální, co se však stane s těmito vozy, a zvláště s jejich bateriemi, až jejich životnost skončí? "Za 10 až 15 let, kdy velký počet autobaterií bude na konci svého životnosti, proto...

  COVID-19 změnil globální rizikovou oblast. Rizika byla stanovena podle priority, objevila se nová rizika a byla zesílena další. Světové ekonomické fórum (WEF) vydalo 16. vydání zprávy o globálním riziku z roku 2021.

  Pandemie COVID-19 prokázala, že žádná instituce ani jednotlivec sám nedokáže řešit ekonomické, environmentální, sociální a technologické výzvy našeho složitého, vzájemně závislého světa. Pandemie urychlila systémové změny, které byly patrné před jejím vznikem. Chybné linie, které se objevily v roce 2020, se nyní jeví jako kritická křižovatka v roce...

  USA se otřásá ve svých základech, co vše se díky událostem nejenom ze 6. ledna 2021 změnilo a změní? Začal hon na prezidenta? Vypustil ze džin z lahve a spustí se dominový efekt? Jde tento proces přibrzdit, zastavit nebo zvrátit? Jde o důsledky kroků, které realizoval Trump ve svém prezidentském mandátu, nebo to má ještě hlubší kořeny? Sklízí Trump...

  Šípky

  11.10.2020

  Podle všeho nás všechny čeká náročný podzim a zima a ještě teď je čas co nejvíce posílit naši imunitu, kterou čeká těžká zkouška. Šípky, tenhle zázrak zvyšuje imunitu a pomáhá chránit před viry i covidem. Máme ho na dosah ruky. A zadarmo říká Jan Tuna.