Iluze (mája, klam, bublina ve které žijeme)

Biblický křesťanský bůh x otec Stvořitel

Realitu okolního světa vnímáme a vidíme ze své úrovně poznání. Poznáním se zbavujeme iluzí do té doby, než se propojíme sami se sebou a tedy se Stvořitelem v nás. Strach (strach ze změny, ze změny paradigmatu) blokuje poznání (vnímáme pouze jednu polaritu v dualitě) a udržuje nás v iluzi.

 • Iluze vytváří mysl a otevřením srdce (se zavírá mysl) se iluze rozpouští. 
 • Vědomí (nevědomí) - "já jsem" je iluze ega, kterou rozpouští jednota.
 • Díky rostoucí polaritě v dualitě (se nafukují bubliny, závislosti a iluze) se akumuluje energie, která je potřebná pro transformační proces a bod zlomu, kdy dojde k prasknutí bublin, rozpuštění iluzí a otevírá se nám brána nového poznání z nové úrovně (prozření, pochopení, osvícení, rozšíří se naše vnímání atd.), dochází tak ke zrychlenému duchovnímu vývoji jedinců i společnosti. 

Jiří Ledvinka (19.12.2020) Já nemluvím o křesťanském bohu (Křesťanský bůh a ďábel je jedno a totéž, jako nebe a peklo), ale o Bohu, který je v lásce a u toho je pro nás pro všechny otec. Křesťanský bůh je energetická iluze, který nikdy nebyl bohem. Ježíš tady skutečně byl, byl synem pravého Boha, protože jiný tady není (lidé se to tak dokonale vymysleli, že jim to funguje). Nad dualitou je jeden Bůh (zralost a nezralost, která dozrává v jednotu). Dualita nám způsobuje problémy (nemoc, utrpení, karmu atd.), protože jsme se odklonili od Boha.

Jaromír Schmidt (3.1.2021) Co je Stvořitel? Stvořitel (není humanoid, je vše co kolem sebe vidíme i nevidíme) je mnohaúrovňové vědomí se záměrem (ví, který skutek co vyvolá), které je spojené a spolupracuje nezávisle na sobě. Existují dvě úrovně stvořitele: 1. prvotní stvořitel - neprojevená úroveň přes hmotu, má se zato že zákony stvoření vyvěrají z této úrovně. 2. stvořitelé Univerza - jsou projevení ve všem, co nás obklopuje, vkládají to tvoření svůj záměr, který se realizuje. My lidé komunikuje s tou úrovní Stvořitele, která odpovídá naší úrovni vědomí. Stvořitel s námi vždy mluví na té úrovni, na které jsme, jinak bychom ho nechápali.

Marian Coufal

Slova a slovní spojení, která nám ukazují klam, rozpor, nebo protimluv:

 • PO moc, NE moc, BEZ moc
 • VIR tuální realita (umělé prostředí, které se vzdaluje Přírodě a lidství)
 • re KLAM a (opakovaný klam, manipulace, ovládání atd.)
 • Humanitární bombardování.
 • Boj za mír.
 • Láska a pravda zvítězí nad lží a nenávistí (láska nevítězí a nezná lež a nenávist).
 • Trvale udržitelný růst (ale máme omezené zdroje na planetě a žijeme na dluh přírody).

Maska

 • Nesnažit se být lepší než jsem. Být takovým kdo jsem a pracovat na tom být lepší a spojovat se s tím, aby to nebyla maska, přetvářka. Tím naší duši jen ubližujeme. Každý má právo být naštvaný i smutný, naopak je to důležité v začátcích duchovního rozvoje to nejdůležitější, přiznávat si veškeré své pocity, nezdary a nevinit se za to. Mohu si říct, zítra, ž teď už to udělám líp. Být odvážný a s vírou, protože nikdy nejsme sami. 
 • https://www.youtube.com/watch?v=Zx5QTRsVyVE

Optická iluze

19.2.2021 Obrázková iluze. Pozorně se podívejte do kruhu a výsledná barva prozradí, jak vysokým IQ oplýváte.

Géniové se vyznačují vysokým IQ a vynikajícími vůdčími schopnostmi. Lze je rozdělit do několika skupin, někteří jsou sice výrazně inteligentní, ale relativně snadno ztratí směr, jiní si jsou vědomi problémů, které je obklopují, a obvykle se snaží dát vše, co mají, do toho, aby učinili svět lepším místem. Ostatní patří mezi génie, kteří chtějí nashromáždit jmění díky konkrétnímu nápadu, spravují informace jako nikdo jiný a všímají si nejmenších detailů. Pokud chcete vědět, do jaké ze skupin patříte vy, pomůže vám dnešní test, díky němuž dokonale poznáte, jakými schopnostmi oplýváte.

Optická iluze

Jak vidíte, před vámi je optická iluze, kruh plný černých a bílých tónů. Pohledem do středu vzoru uvidíte barvu. Každý vidí jinou. Zkontrolujte si odpověď.

Červená barva

Patříte k 35% respondentů, kteří si vybrali tuto možnost. Nejprve musíte vědět, že frekvence mozkové vlny, kterou používáte nejvíce, se pohybuje v rozmezí 150 - 180 Hz. To má na vaše IQ velký vliv - vaše inteligence je nad světovým průměrem. Překročili jste 130 bodů, takže některé problémy dokážete překonat lusknutím prstů. Jste géniem logiky. Vaše intuice je legendární, ale nedoporučujeme vám vždy věřit tomu, co vám našeptává. Každý ve vašem okolí hledá vaši pomoci při různých potížích. Kromě toho máte vůdčí schopnosti, spousta lidí vás následuje.

Žlutá barva

Tuto baru vidí pouze 2 z 10 lidí, ale pravdou je, že všichni tvoří vznešenou skupinu. Pokud jde o frekvenci mozkových vln, ve které denně pracujete, pohybuje se mezi 120 - 150 Hz. To vás definuje jako fenomenálního člověka. Jednou z ctností, která vás nejvíce charakterizuje, je vaše schopnost ocenit malé detaily, které vás obklopují. Když vstoupíte do místnosti nebo navštívíte neznámé místo, okamžitě si vše začnete důkladně prohlížet. Vaše mysl je opravdu kreativní, milujete uměleckou oblast. Na druhou stranu, nové zkušenosti dávají vašemu životu smysl, takže přijmete jakoukoli výzvu, aniž byste přemýšleli o důsledcích, jste skutečně odvážní.

Modrá barva

Asi 30% respondentů uvedlo, že uvnitř kruhu vidí modrou barvu. Používáte mozkovou frekvenci mezi 100 - 120 Hz, což vás činí geniálními v oblasti vnímání. Všechny pojmy života jsou vám jasné, takže dělat složitá rozhodnutí pro vás nic není. Váš obrovský intelekt daleko převyšuje intelekt zbytku populace. Ve vztahu s ostatními lidmi dáváte přednost upřímného protějšku. Vašimi nejlepšími vlastnostmi jsou trpělivost a znalost toho, jak co má být. Jste efektivními pracovníky, kteří milují práci v týmu, jste spolehliví, proto jste vždy obklopeni lidmi, kteří si vás váží.

Zelená barva

Všimli jste si zelené barvy? Pouze 15% populace se rozhodne pro tento odstín. Slovo, které vás definuje, je talent. Jde vám snad všechno, na co sáhnete. Co se týká vaší mozkové frekvence, pohybuje se mezi 0 - 10 Hz. Vaše zvědavost je legendární, jdete ven a vidíte svět úplně jinak, než ostatní lidé. Je to pro vás nekonečné pole možností.

https://lepsija.cz/barva-jakou-vidite-uvnitr-kruhu-prozradi-jak-vysokym-iq-oplyvate/

27.12.2020 Internet pobláznila zvláštní optická iluze. Rotující kruhy zamotaly hlavy milionů lidí, kteří nechápou, jak je to možné. Nejnovější senzací se stala optická iluze sestávající ze dvou dvojbarevných žluto-modrých kruhů, které jsou umístěny vedle sebe na šedivém pozadí. Ve středu obou kruhů je potom uskupení černých šipek.

Podstata celé iluze je jednoduchá. Když sledujete šipky, zdá se, jakoby se kruhy pohybovaly přesně tím směrem, kterým ukazují šipky. Zároveň to vypadá, jakoby se kruhy neustále zmenšovaly a zvětšovaly. Přitom se jejich velikost vůbec nemění. Pokud nevěříte, zkuste si dát na horní a boční stranu kruhů kousek papíru. Uvidíte, že pozice kruhu se oproti papíru nijak nezmění. Kruh se do stran nepohne ani o milimetr.

Možná jste si toho nevšimli, ale na vnitřní i vnější straně velkých kruhů jsou tenké kruhy stejných barev, tedy žluté a modré. Právě tyto kruhy zapříčiní manipulaci vašeho mozku. Ten si tak myslí, že se mění rozměry velkých, respektive hlubších kruhů.

Šipky pak slouží jako doplněk, který mozek pozorovatele poblázní ještě více. Zajímavé je, že se iluze vytratí ve chvíli, kdy začnete rychle mrkat. To však není zrovna příjemný zážitek, který se rozhodně nedoporučuje citlivějším lidem.

Lidé se ale stále nedokáží shodnout na tom, zda se kruhy zvětšují nebo ne, případně zda se pohybují do stran. Zkuste to sami a podělte se v diskuzi pod článkem o názor.

https://www.mix24.cz/internet-poblaznila-zvlastni-opticka-iluze-rotujici-kruhy-zamotaly-hlavy-milionu-lidi-kteri-nechapou-jak-je-to-mozne/?<br>

Nejnovější články na našem blogu

Přečtěte si, co je nového
 

Výroční zasedání Světového ekonomického fóra v roce 2022 se schází v nejdůležitějším geopolitickém a geoekonomickém okamžiku posledních tří desetiletí a na pozadí pandemie, která se opakuje jednou za století. Na setkání se sejde více než 2 000 vůdců a odborníků z celého světa, všichni oddaní "Davoskému duchu" zlepšování stavu světa.

Odcházející zima se pro Evropany stala těžkou zkouškou kvůli vysokým cenám pohonných hmot. Politici přitom stále více trvají na odmítání ruského plynu, který nyní tvoří asi 40 % spotřeby v EU. Dodávky se jen zvyšují. Je Brusel připraven uvrhnout svět do energetické krize - v materiálu RIA Novosti.

Už jsme zapomněli, co způsobila 2. světová válka a rozpad Jugoslávie (Bosna 1993 - humanitární bombardování) v Evropě? Poučili jsme se, nebo ne? Bude ve dvacátých letech 21. století v Evropě válka? Krize kolem Ukrajiny je bojem o budoucí světový řád, jde o válku civilizačních modelů. Rozšíření NATO na východ se stalo jedním z důvodů konfliktu mezi...

Při pohledu na informace zahrnující globální oteplování může mnoho lidí považovat data za zavádějící nebo nepřesná. Internet je prostředkem pro sdílení nesprávných informací, včetně globálního oteplování. Toto odhalení může způsobit, že lidé zcela ignorují informace, které jsou přesné a pravdivé.

Množství tepla, které Země zachycuje, se od roku 2005 zhruba zdvojnásobilo. To podle nového výzkumu NASA a Národního úřadu pro oceány a atmosféru přispívá k rychlejšímu oteplování oceánů, vzduchu a pevniny.

Evropská unie doufá, že do roku 2030 bude na evropských silnicích jezdit 30 milionů elektrických aut. Během svého života mohou být elektrická auta uhlíkově neutrální, co se však stane s těmito vozy, a zvláště s jejich bateriemi, až jejich životnost skončí? "Za 10 až 15 let, kdy velký počet autobaterií bude na konci svého životnosti, proto...