Reality

Top 10 realitních magnátů, kteří v Česku ovlivňují prostor, ve kterém žijeme, jako málokdo. Stavějí byty, kanceláře, obchodní centra nebo je kupují a dál rozvíjejí. Popřípadě mění centra měst, přestavují nádraží a starým čtvrtím dávají nový život.

  • Marek Dospiva, Penta, osmý nejbohatší Čech si nemovitosti zamiloval.
  • Radovan Vítek CPI, nejsilnější realitní hráč v Česku. Druhý nejbohatší Čech většinou nestaví, ale kupuje a nemovitosti dlouhodobě drží.
  • Dušan Kunovský, Central Group, největší tuzemský developer rezidenčního bydlení a jediný vládce skupiny Central Group za poslední dvě desetiletí prodal přes 10 tisíc bytů, domů a parcel.
  • Thomas Samii, zastupuje zahraniční investory z Blízkého východu a pomáhá jim s realitními projekty. Lidé z trhu se shodnou, že aktuálně patří mezi klíčové figury zejména díky svým vztahům s bohatými investory, místními bankami i úřady.
  • Serge Borenstein, Karlín Group, majoritní akcionář developerské skupiny Karlín Group patří mezi zahraniční developery, o kterých se v Česku tolik nemluví, ale přitom mají velký vliv.
  • Tomáš Tamir Winterstein, Lighthouse Group, který se do Československa vrátil z Izraele až v 90. letech, patří mezi pražské developerské průkopníky a uznávané urbanisty. V realitách podnikal v Izraeli i dalších zemích, ale kolem roku 2000 se natrvalo usadil v Praze.  
  • Radim Passer, Passeinvest Group, v kancelářích v pražské Michli, které postavil a z velké části vlastní, sedí bez nadsázky polovina českého byznysu. V Passerově BB Centru, které se rozprostírá na 25 hektarech, má sídlo Microsoft, ČEZ, Škoda Auto, O2, Moneta nebo UniCredit, celkem pak ve 12 administrativních budovách pracuje 15 tisíc lidí.
  • Václav Skála, PSN, patří mu slavný obchodní dům Kotva v Praze, Tančící dům, chystaný projekt rezidence Vanguard, areál bývalého ČKD v Praze na Zličíně a desítky dalších nemovitostí po Praze a dalších českých městech. Jen v Praze prodala Skalova PSN od svého založení v 90. letech přes sedm tisíc bytů, další tři tisíce pak v Brně, Pardubicích, Kladně, Liberci nebo Jihlavě.
  • Karel Pražák, Kaprain, někdejší krizový manažer PPF rozhodně není klasický realitní magnát. Jeho specializací je obchod s pohledávkami a firmy v problémech. Přesto do přehledu nejvlivnějších lidí tuzemských nemovitostí podle nás patří. Před šesti lety totiž převzal většinu z někdejšího realitního portfolia skupiny PPF a z blízkosti k Petru Kellnerovi dodnes úspěšně těží.
  • Kocián Michal,  Finep, nejvýraznější tváří ze čtveřice hlavních akcionářů developerské skupiny Finep. Každý ze čtveřice vlastní 24 procent druhého největšího developera bytů v Praze. Finep se v počtu vystavěných a prodaných bytů pravidelně umisťuje za Kunovského společností Central Group, jen v loňském roce prodal 654 bytů a rodinných domků.
  • https://www.forbes.cz/top-10-realitnich-magnatu-tihle-lide-maji-pod-palcem-realitni-byznys-v-cesku/

28.12.2022 Na realitním trhu se v příštím roce očekává pokračující pokles nákupů bytů, prodej chat i další nárůst poptávky po nájemním bydlení. Stejně jako developeři si zástupci realitních firem oslovených ČTK myslí, že v druhé polovině roku 2023 klesnou úrokové sazby u hypotečních úvěrů. Zájem o nemovitosti by měl poté opět vzrůst, řekli (ČTK)

23.7.2020 Byty v Praze jsou nejdražší v historii. Za pět let podražily o 95 procent. V hlavním městě developeři za první půlrok prodali 2400 bytů − jen o sto méně než loni. Mimo Prahu od nich lidé koupili 3300 bytů. Nejvíce se nakupovalo v Brně a okolí, ve Středočeském a v Plzeňském kraji. Ceny bytů v krajích rostly procentuálně podobným tempem jako v metropoli. V průměru ale byly poloviční.

https://archiv.ihned.cz/c1-66793900-byty-v-praze-jsou-nejdrazsi-v-historii-za-pet-let-podrazily-o-95-procent

Nejnovější články na našem blogu

Přečtěte si, co je nového
 

Výroční setkání 2024 přivítá více než 100 vlád z celého světa, všechny významné mezinárodní organizace, 1000 partnerských společností Fóra, stejně jako představitele občanské společnosti, přední odborníky, dnešní mladou generaci, sociální podnikatele a média.

Může se zdát, že jejím jediným obsahem je nahrazení označení měny, kterou máme na účtech a v peněženkách. Ve skutečnosti jde o mnohem rozsáhlejší krok, klíčovou součástí je předání řady pravomocí v oblasti dohledu nad finančním trhem do Frankfurtu, Paříže a Bruselu.

Po požáru na energetické trhu dochází k požáru a panice na bankovním a finančním trhu, který se přelévá i do akciového trhu a to není příznivé pro ekonomiku, která balancuje na hraně recese a bojuje s vysokou inflací, rostoucími sazbami a globálním napětím. Po uklidnění do konce března dojde v dubnu a dalších měsících k další...

DAVOS WEF 2023

17.01.2023

V pondělí 16.1.2023 bylo ve švýcarském Davosu zahájeno 53. zasedání Světového ekonomického fóra (WEF). Vyhlídky ukrajinského konfliktu a obnovy země budou středem diskusí fóra 17.1.2023.

Výroční zasedání Světového ekonomického fóra (WEF ) v roce 2022 se schází v nejdůležitějším geopolitickém a geoekonomickém okamžiku posledních tří desetiletí a na pozadí pandemie, která se opakuje jednou za století. Na setkání se sejde více než 2 000 vůdců a odborníků z celého světa, všichni oddaní "Davoskému duchu" zlepšování stavu světa.

Odcházející zima se pro Evropany stala těžkou zkouškou kvůli vysokým cenám pohonných hmot. Politici přitom stále více trvají na odmítání ruského plynu, který nyní tvoří asi 40 % spotřeby v EU. Dodávky se jen zvyšují. Je Brusel připraven uvrhnout svět do energetické krize - v materiálu RIA Novosti.

Už jsme zapomněli, co způsobila 2. světová válka a rozpad Jugoslávie (Bosna 1993 - humanitární bombardování) v Evropě? Poučili jsme se, nebo ne? Bude ve dvacátých letech 21. století v Evropě válka? Krize kolem Ukrajiny je bojem o budoucí světový řád, jde o válku civilizačních modelů (jde o podmínky nového světového pořádku ve světě a o to, kdo je...

Při pohledu na informace zahrnující globální oteplování může mnoho lidí považovat data za zavádějící nebo nepřesná. Internet je prostředkem pro sdílení nesprávných informací, včetně globálního oteplování. Toto odhalení může způsobit, že lidé zcela ignorují informace, které jsou přesné a pravdivé.

Množství tepla, které Země zachycuje, se od roku 2005 zhruba zdvojnásobilo. To podle nového výzkumu NASA a Národního úřadu pro oceány a atmosféru přispívá k rychlejšímu oteplování oceánů, vzduchu a pevniny.

Evropská unie doufá, že do roku 2030 bude na evropských silnicích jezdit 30 milionů elektrických aut. Během svého života mohou být elektrická auta uhlíkově neutrální, co se však stane s těmito vozy, a zvláště s jejich bateriemi, až jejich životnost skončí? "Za 10 až 15 let, kdy velký počet autobaterií bude na konci svého životnosti, proto...

COVID-19 změnil globální rizikovou oblast. Rizika byla stanovena podle priority, objevila se nová rizika a byla zesílena další. Světové ekonomické fórum (WEF) vydalo 16. vydání zprávy o globálním riziku z roku 2021.

Pandemie COVID-19 prokázala, že žádná instituce ani jednotlivec sám nedokáže řešit ekonomické, environmentální, sociální a technologické výzvy našeho složitého, vzájemně závislého světa. Pandemie urychlila systémové změny, které byly patrné před jejím vznikem. Chybné linie, které se objevily v roce 2020, se nyní jeví jako kritická křižovatka v roce...

USA se otřásá ve svých základech, co vše se díky událostem nejenom ze 6. ledna 2021 změnilo a změní? Začal hon na prezidenta? Vypustil ze džin z lahve a spustí se dominový efekt? Jde tento proces přibrzdit, zastavit nebo zvrátit? Jde o důsledky kroků, které realizoval Trump ve svém prezidentském mandátu, nebo to má ještě hlubší kořeny? Sklízí Trump...