Zdravotnictví, Peter Staněk

Prof. Ing, Peter Staněk CSc,

Trend: perzonalizace léků pro konkrétní osobu s cílem na prevenci (ekonomický pohled -10kč prevence ušetní náklády ve výši 1000kč za klinickou léčbu)

Podle výzkumů je tělo člověka naprogramované na délku zdravého života cca 110- 120 - ti roků 

Primární úkoly zdravotnictví:

  • prevence, perzonifikace léků, perzonifikace zdravotnictví díky digitalizaci a umělé inteligenci
  • zkrácení doby léčení
  • použití léčebných postupů tak, aby pobyt v nemocnici byl co nejkratší a co nejméně nepříjemný
  • sít zařízení, které zabezpečí kvalitní a důstojné dožití života

Vitamín D3 a zjištění jeho hladiny, je jednou z preventivních metod, jak zjistit počáteční stádium např. nádorových onemocnění (odhaduje se, že nárůst onkologických onemocnění vzroste o 80% do roku 2030 a současně se sníží i věková hranice na 20-40 roků)

20% obyvatel současnosti v Evropě trpí psychickými problémy (Alzheimer, Parkinson, deprese atd.)

80% našich chorob způsobuje složení stravy (kniha Čínská studie, mimo jiné i pokles minerálů a stopových prvků na 10% v potravě)

diabetem v České republice trpí cca 10 -12 % obyvatel (patříme mezi země s nejvyšším počtem s tímto onemocnění, podle Prof. Anny Strunecké)

Podle odhadů světové organizace bude do roku 2050 mít každý třetí obyvatel dieabetes 

Nemocnice, operace
Nemocnice, operace

Některá rizika spojená s budoucností ve zdravotnictví

  • podíl onkologických onemocnění stoupne do roku 2035 (pokles minerálů, stopových prvků a dalších látek ve stravě) o 60-80% a posunou (okologické nemoci) se do věkové kategorie 20 - 40 roků - nemoci budou extrémně finančně náročné (protože se neřeší příčina a opakuje se remise)
  • důležité je aby medicína dokázala pojmenovat příčinu nemocí (dívala se na člověka komplexně) a předcházet nemocem tak, aby lidem zajistila zdravý plnohodnotný život
  • faktor stresu (světelný, chemický, časový, zvukový, finanční) - psychický tlak v zaměstnání (splátky hypoték, nemoc, rodina atd.) způsobuje výrazný nárůst psychických problémů neurologického typu a problémů s trávením
  • zvýší se dožití u žen na 90 roků a u mužů na 85 roků (měří se pouze délka dožití, nikoliv vitalita člověka), prodloužení života (v aktivní síle) bude novou formou polarizace společnosti (pokud máte peníze - nemáte stres, budete žít dlouho) - kombinuje možnost délky dožití a výši příjmu
  • protein P53 - zastavuje zkracování telomer (může si jej dovolit 1 % populace, protože je hodně drahý) a tím pádem prodloužení délky života - podobně jako Věc Makropulos (K. Čapek)

Nejnovější články na našem blogu

Přečtěte si, co je nového
 

Výroční setkání 2024 přivítá více než 100 vlád z celého světa, všechny významné mezinárodní organizace, 1000 partnerských společností Fóra, stejně jako představitele občanské společnosti, přední odborníky, dnešní mladou generaci, sociální podnikatele a média.

Může se zdát, že jejím jediným obsahem je nahrazení označení měny, kterou máme na účtech a v peněženkách. Ve skutečnosti jde o mnohem rozsáhlejší krok, klíčovou součástí je předání řady pravomocí v oblasti dohledu nad finančním trhem do Frankfurtu, Paříže a Bruselu.

Po požáru na energetické trhu dochází k požáru a panice na bankovním a finančním trhu, který se přelévá i do akciového trhu a to není příznivé pro ekonomiku, která balancuje na hraně recese a bojuje s vysokou inflací, rostoucími sazbami a globálním napětím. Po uklidnění do konce března dojde v dubnu a dalších měsících k další...

DAVOS WEF 2023

17.01.2023

V pondělí 16.1.2023 bylo ve švýcarském Davosu zahájeno 53. zasedání Světového ekonomického fóra (WEF). Vyhlídky ukrajinského konfliktu a obnovy země budou středem diskusí fóra 17.1.2023.

Výroční zasedání Světového ekonomického fóra (WEF ) v roce 2022 se schází v nejdůležitějším geopolitickém a geoekonomickém okamžiku posledních tří desetiletí a na pozadí pandemie, která se opakuje jednou za století. Na setkání se sejde více než 2 000 vůdců a odborníků z celého světa, všichni oddaní "Davoskému duchu" zlepšování stavu světa.

Odcházející zima se pro Evropany stala těžkou zkouškou kvůli vysokým cenám pohonných hmot. Politici přitom stále více trvají na odmítání ruského plynu, který nyní tvoří asi 40 % spotřeby v EU. Dodávky se jen zvyšují. Je Brusel připraven uvrhnout svět do energetické krize - v materiálu RIA Novosti.

Už jsme zapomněli, co způsobila 2. světová válka a rozpad Jugoslávie (Bosna 1993 - humanitární bombardování) v Evropě? Poučili jsme se, nebo ne? Bude ve dvacátých letech 21. století v Evropě válka? Krize kolem Ukrajiny je bojem o budoucí světový řád, jde o válku civilizačních modelů (jde o podmínky nového světového pořádku ve světě a o to, kdo je...