Trilaterální komise

Trilaterální komise

  • Sama Trilaterální komise se popisuje jako důležité místo pro "inkubaci myšlenek a vytváření vztahů napříč sektory a geografickými oblastmi.
  • Řídící struktura komise je rozdělena na tři zeměpisné oblasti -severoamerickou, evropskou a asijsko-pacifickou skupinu. 

2.12.2022 V Tokiu, v hotelovém salónu nedaleko kanceláře japonského premiéra se ve dnech 19. a 20. listopadu na uzavřeném jednání sešla Trilaterální komise. Vlivná organizace, kterou založil v roce 1973 David Rockefeller, sdružuje významné obchodníky, politiky a akademiky a je v centru pozornosti různých konspiračních teoretiků. Poprvé po téměř 50 letech od založení byli na celé jednání za přísných podmínek puštěni tři japonští novináři z ekonomické agentury Nikkei, která vlastní například list Financial Times. Uvádí, že jednání bylo překvapivé svými rozpory a antiamerikanismem.

"(Před) minulý víkend jsem měl tu čest zúčastnit se schůzky tajemné tajné společnosti známé jako Trilaterální komise. A to jako pozorovatel spolu se dvěma svými kolegy. Byl to pro mě vzrušující zážitek, protože podle některých konspiračních teoretiků jsou členové skupiny spojováni se svobodným zednářstvím, ilumináty, templáři, a dokonce i s mimozemšťany," píše šéfredaktor Nikkei Asia Šigesaburo Okumura v editoriálu.

  • "Setkal jsem se tam s několika budoucími kandidáty na (japonského) premiéra a také s některými členy takzvaných "měnových mafií", kterým jsem se v minulosti věnoval při mnoha setkáních skupiny G7, a dokonce i s příbuzným japonské císařské rodiny," píše Okumura. 
  • Sama Trilaterální komise se popisuje jako důležité místo pro "inkubaci myšlenek a vytváření vztahů napříč sektory a geografickými oblastmi." Ale také jako ti, kteří sdílejí společné hodnoty a závazky vůči státu, právu, dále vyznávající otevřenou ekonomiku a společnost a demokratické principy.

  • Řídící struktura komise je rozdělena na tři zeměpisné oblasti -severoamerickou, evropskou a asijsko-pacifickou skupinu. Obecně platí, že každý nový kandidát na členství v komisi je před přijetím pečlivě zkoumán. Mezi různými jmény, která se opakovaně účastnila jednání v minulosti, je zmiňován například americký ministr zahraničí Antony Blinken, Jake Sullivan, americký poradce pro národní bezpečnost, dánská premiérka Mette Frederiksenová nebo indický ministr zahraničí Subrahmanjam Džajšankar.

  • Podle Okumury se zdálo, že mnoho účastníků je naštvaných a unavených z odstřihávání Číny, které provádějí Spojené státy pod dualistickým narativem "demokracie vs. autokracie". Někteří z nich se obávali svévolné a nepředvídatelné povahy obchodních sankcí a jejich provádění ze strany USA.

  • "Není to jen antiamerikanismus. Ve skutečnosti většina účastníků získala vysokoškolské vzdělání v USA a mají skutečně silný vztah k takovým americkým hodnotám, jako je svoboda a spravedlnost," píše Okumura s tím, že přesto je "jejich obava z konfrontace mezi dvěma nejsilnějšími hegemonickými státy vážná a pevně věří, že jejich argumenty a názory by měly slyšet jejich američtí a evropští protějšci." Čína nemá zastoupení v Trilaterální komisi, ale mnoho členů teď zdůraznilo, že čínská účast je nepostradatelná, má-li komise účinně řešit globální problémy.

  • "Musíme vyvinout životaschopnou strategii, jak přesvědčit a zapojit i země, které myslí jinak," poznamenali jistí asijští akademici, rovněž s narážkou především na Čínu. Jeden indický účastník hovořil o potřebě, aby se mezinárodní společenství přizpůsobilo rostoucí Asii. "Většina globálních institucí, kotevní bod, těžiště bylo vždy na Západě. To je jednoznačně potřeba změnit. Asijsko-pacifický region musí být kotevním bodem," zaznělo na konferenci s tím, že není možné se zbavit Číny. Tato politika Spojených států oddělení se od Číny a exportování svých ideologií je podle nich nebezpečná hra.

  • "Chceme, aby lidé ve Spojených státech uznali různé asijské perspektivy," řekl Ikeda, člen výkonného výboru Trilaterální komise a nastupující ředitel asijsko-pacifické skupiny. Jinak řečeno, bez přispění Asie existuje riziko, že by Spojené státy mohly zavést svět nebezpečným směrem. A Asie proto bude nadále tlačit na globalizaci. 

  • https://echo24.cz/a/SBJfE/zpravy-svet-trilateralni-komise-tokio-nikkei-asi-je-nastvana-usa?

Nejnovější články na našem blogu

Přečtěte si jako první, co je nového

Výroční setkání 2024 přivítá více než 100 vlád z celého světa, všechny významné mezinárodní organizace, 1000 partnerských společností Fóra, stejně jako představitele občanské společnosti, přední odborníky, dnešní mladou generaci, sociální podnikatele a média.

Může se zdát, že jejím jediným obsahem je nahrazení označení měny, kterou máme na účtech a v peněženkách. Ve skutečnosti jde o mnohem rozsáhlejší krok, klíčovou součástí je předání řady pravomocí v oblasti dohledu nad finančním trhem do Frankfurtu, Paříže a Bruselu.

Po požáru na energetické trhu dochází k požáru a panice na bankovním a finančním trhu, který se přelévá i do akciového trhu a to není příznivé pro ekonomiku, která balancuje na hraně recese a bojuje s vysokou inflací, rostoucími sazbami a globálním napětím. Po uklidnění do konce března dojde v dubnu a dalších měsících k další...

DAVOS WEF 2023

17.01.2023

V pondělí 16.1.2023 bylo ve švýcarském Davosu zahájeno 53. zasedání Světového ekonomického fóra (WEF). Vyhlídky ukrajinského konfliktu a obnovy země budou středem diskusí fóra 17.1.2023.

Výroční zasedání Světového ekonomického fóra (WEF ) v roce 2022 se schází v nejdůležitějším geopolitickém a geoekonomickém okamžiku posledních tří desetiletí a na pozadí pandemie, která se opakuje jednou za století. Na setkání se sejde více než 2 000 vůdců a odborníků z celého světa, všichni oddaní "Davoskému duchu" zlepšování stavu světa.

Odcházející zima se pro Evropany stala těžkou zkouškou kvůli vysokým cenám pohonných hmot. Politici přitom stále více trvají na odmítání ruského plynu, který nyní tvoří asi 40 % spotřeby v EU. Dodávky se jen zvyšují. Je Brusel připraven uvrhnout svět do energetické krize - v materiálu RIA Novosti.

Už jsme zapomněli, co způsobila 2. světová válka a rozpad Jugoslávie (Bosna 1993 - humanitární bombardování) v Evropě? Poučili jsme se, nebo ne? Bude ve dvacátých letech 21. století v Evropě válka? Krize kolem Ukrajiny je bojem o budoucí světový řád, jde o válku civilizačních modelů (jde o podmínky nového světového pořádku ve světě a o to, kdo je...