Václav Rathouský

Václav Rathouský

Většinový vlastník firmy (pyramidová struktura - Multi level využívá pákový efekt síťové strukturu) Green Ways s.r.o. (GW GROUP s.r.o,https://or.justice.cz/ias/ui/rejstrik-firma.vysledky?subjektId=1099660&typ=UPLNY). Narozen 12. srpna 1965, do 20ti roků byl zapřisáhlý ateista, spisovatel, podnikatel, otec 7 dětí. 

30.9.2023 ČESKÝ KRETÉNISMUS 💥...obsadil parlament? Václav Rathouský (démonokracie v akci)

  • Sázím semínka na poušti, kterou rekonstruuji. Fuerteventura, krajina je převážně pouštní, povrch tvoří sopečné horniny a podnebí je velmi suché (naprší 100mm srážek). Vítr na ostrov přináší písek ze Sahary, což napomáhá vzniku nových pláží na východním pobřeží. Sází pionýrské rostliny, opuncii, agáve a další, které to postupně rekultivují, aby jsi tam potom mohl sázet sukcesně vyšší druhy organismů. Dělám z ničeho, něco. Dříve jsem se staral o 400 hektarů lesa vysázeli jsme stotisíce stromů. 
  • Hlavním potenciálem toho co dělám je, že sázím myšlenky (nemá stejný dopad, když něco zasadíš u nás, nebo na poušti). Dokud nenazraje čas pro myšlenku, tak je to jako když hážeš hrách na zeď. Každá pravda má svůj čas a kdo ji řekne dřív než čas, tomu pravda zláme vaz. Na Fuerteventuře je pro eko-logické myšlenky daleko lepší prostředí.
  • Dokud demokracie nekrvácí, tak nikoho téma demokracie fakticky nějak nezajímá, protože to prostě nebolí. Demokracie jako taková vlastně neexistuje. Pokud bychom vycházeli z definic wikipedie (demokracie je forma vlády lidu), tak to je nesmysl, ta už tady hodně dlouho neexistuje. Pokud pro demokracii najdeme správnou definici, tak existuje. Dnešní stav: demokracie je mentální despocie ovládaná mediokracií, vlastněnou oligarchií, která je ovládaná demokracií.
  • Dnešní krénismus (vnitřní rovina člověka): individualismus, hédonismus (filosofické učení o slasti jako hlavním motivu lidského jednání, které může mít dvě formy. Psychologický hédonismus je názor, že lidé fakticky vyhledávají slast a pouze slast. Veškeré jednání směřuje podle této teorie k dosahování slasti a vyhýbání se strasti), egoismus, izolaciismus, globalismus, ateismus. Tato ideová nadstavba vede k tomu, že se v komunismu promítne konceptem kdo nekrade hodinu okrádá svoji rodinu a v kapitalismu se to promítne: kdo krade v malém nestane se králem. 
  • Společnost se vyvíjí postupně a padáme (v závislosti na tom, kdy, kde a do jaké rodiny se narodíme) do těch nových společenských konstruktů a představ, tím salámovým způsobem, krok za krokem, připadají nám normální a tím pádem morální i když to morální vůbec není, protože nám chybí pevné body ve vesmíru, abychom věděli kdo jsme, proč tady jsme, kam jde, jak tady máme strávit ten čas. 
  • Musíme se odpíchnout od pevných definic. Například, člověk se rodí jako polotovar, který je formovaný společenskými konstrukty a každý z nás je zajatcem našich informačních a emočních ghet. Když nebudeš cestovat do světa přes wikipedii, ale reálně, tak zjistíš, že wikipedie je wikikecka a říká ptákoviny a budeš si dělat nějaký vlastní názor.
  • Nelze na názorové oponenty pohlížet na špatné lidi, ale pouze jako na zajatce jiných informačních a emočních ghet (buď se rodíš jako člověk s nějakou mírou citu a nějakého lnutí, ale přesto tě ty informace, které máš, drží v táboře, že nemůžeš v životě dojít k plnému štěstí).
  • Mě fascinuje středověké sedmero svobodných umění, které fungovalo tak, že mladý muž přichází do školy a začíná před ním sedmero let, které začíná tím, že první rok se učí gramatiku (shodneme se, jak budeme používat slova).Význam a chápání slov se s přibývajícím věkem mění - tzv. usebírání (Anna Hogenová). Druhým rokem se učila rétorika (věda, jak s těmi slovy zacházet). Třetím rokem bila dialektika (věda přátelská, učila tě bojovat za opačný názor, než máš) - porozumět tomu druhému, kdo je na druhé straně a je moudřejší a chytřejší (ale i on je zajatcem svých informačních ghet a z tohoto informačního gheta se snažíš vydobýt to nejlepší pro sebe a on dělá opak, snaží se z tebe vydobýt to nejlepší pro sebe), není to věda sporná, nejsou tam dva tábory, které spolu bojují. 
  • Démonokracie: demokracie je mentální despocie ovládaná mediokracií, vlastněnou oligarchií, která je ovládaná demokracií. Démos je lid a lid je dnes ovládán mentálně. Nežijeme v normální demokracii, ale v despocii. Pocit despocie budete mít tehdy, když tady bude vláda, která vás ovládá silou (používá silové prostředky), jako loutku. To je ta srozumitelná despocie, kterou cítíte. Ale horší druh despocie je ten mentální způsob ovládání, kde se z loutky stáváte mańáskem, kdy jste ovládání skrze informace, které dostanete skrze rodinu atd. Nejhorší despocie je tehdy, pokud děláte špatné věci s dobrým svědomím (mají špatné informace, ale jsou dobří lidé) a vzniká mediokracií, kterou někdo vlastní oligarchové (nemyslím tím Babiše -ten má peníze, ale nejvyšší třídu, která peníze tiskne a přes personalistiku média tahají za nitky).
  • Příroda se vždy aklimatizuje (přizpůsobuje) na nějaké podnebí, pak přichází něco, čemu se aklimatizované rostliny brání, přichází nějaká změna. Potom se v tom samém místě, kde se před tím dařilo opunciím, tak se bude dařit smrkům a kde se včera dařilo smrkům, tam se pozítří bude dařit třeba OPUNCIÍM. SAMOZŘEJMĚ SE VŠECHNY TY ORGANISMY TÉ ZMĚNĚ BRÁNÍ, mají svoje vyběhané cestičky. Ato je to, že přichází doba, která je vhodná pro dva druhy lidí. Jedni co potřebují, aby je někdo táhl na provázku jako kačera, aby jim řídil život. A pak jsou ti druzí, kteří se snaží přestřihnout tu šňůrku, aby ten kačer roztáhl křídla a chce být labutí. Nyní se lidé koncentrují (to se před 5ti roky nedělo), to je požehnání koncentračních táborů. Dnes vzniká spousta ostrůvků jinakosti, sdružují se tací lidé, kteří by se včera nesdružovali a ti změní svět, protože tak to bylo vždycky. Svět nikdy nezmění ta normální masa, vždy ho změní ti, co se koncentrují a lidé se zatím koncentrují. Zatím se ty ostrůvky nestávají pevninou. Lidé se na to dívají (to co se kolem nás děje - konflikt na Ukrajině, covid atd.). a opozičníci se vždy zkoncentrují do různých ostrůvků. Stávají se z nich prsty (různé politické strany), kterým chybí dlaň - národní platforma) nesdružili se na společné dlani, protože se mezi sebou hádají jednotlivé prsty, místo aby spolupracovaly), aby měli stejnou sílu, jako druhá ruka - dlaň s prsty. Každá ruka potřebuje palec - vůdce, čím více bude prstů, tím hůř, protože pomocí prstů zahraješ úžasnou skladbu - čím více prstů, tím více tónů můžeš zmáčknout na pianu. Díky palci můžeš stvořit piano, novou kvalitu. Ruka patří k tělu (to je mezinárodní projekt) a to má hlavu (musí to mít ideové standardy, musí to být vydefinováno novou představou o světě, o hodnotách) a to tady zatím není a to se tvoří a vzniknete to. (pozn. opět nová pyramidová struktura, která bude ovládat masu). Ale otázkou, je jestli se to nestane za dalších 50 roků další stejnou despotickou platformou. To nevadí, protože se hold sdruží další lidé atd. To jsou archetypální cykly, které tady budou do té doby, dokud tu bude ...
  • Řešení naší politické situace: musí být hůře, aby mohlo být lépe (pozn. myšlení uvázlo v zajetí duality). Vždy, když se něco stmelí, díky nějaké krizi, až do téměř stmeleného těla přijdou další vidle (podobně jako covid a konflikt na Ukrajině), které to zase rozdělí. To se děje proto, že nejsou vydefinovány ony velké vize, velká řešení, pro velkou budoucnost (pozn. příčinou není definice velkých vizí, ale lidé). Pokud se budou pořád řešit jednotlivosti, HDP místo Happy live index, pokud se bude řešit jen zpráva věcí veřejných, od komunismu po kapitalismus, bez ohledu na ten kreténismus, který tomu vládne, to znamená se, že se stejným člověkem nelze, než opakovat stejné chyby v jakémkoliv zřízení. Musí vzniknout skupina, která přijde s jiným viděním světa, pojmenuje jej srozumitelně, vydefinuje je ho (pozn. podsunutá pravda), dá tam ty definice (smyslem života je zvyšování pravděpodobnosti přežití vlastního druhu skrze zvyšování pravděpodobnosti přežití lídrů atd.). Tyto definice se budou učit, jako ve škole, budou se hledat obrazy, příklady a podobenství k těm definicím, protože inteligence je schopnost aplikovat poznané v praxi.
  • Jestli jednou dobu technokratickou doba technoetická, tak k čemu tady jsme.
  • Víra znamená víš nějaké světýlko (víra ve skutečné světlo).

https://www.youtube.com/watch?v=-2a5RvnAYPM

12.1.2023 Prezident pro svobodu slova | Václav Rathouský

Proč je svoboda slova hlavní priorita? "Dnes kdybych volil prezidenta, tak bych volil podle nějaké hierarchie toho, co říká. Za nejdůležitější bod - naprosto rozhodující bod pro volbu prezidenta je to, zda řekne, že je pro svobodu slova. Nesouhlasím s vámi, ale udělám všechno proto, abyste mohl říkat to, s čím já nesouhlasím. Tento koncept je priorita. Kolikrát si sám nasazuji autocenzuru jestli to smím říci svým dětem na plná ústa. Jestli to smím říci učiteli ve škole. Jestli smím do médií přijít s definicí demokracie jako mentální despocie, ovládané mediokracií a vlastněnou oligarchií, která je ovládána démonokracií. Jakmile cítím, že si nasazuji autocenzuru a vím, že přichází systémy kontroly toho, kdo a co říká ve společnosti jinak, tak zatím nutně přichází soudní systém, který to bude vymáhat a trestat. To je přeci špatně. Tam někde nahoře v té volbě například prezidenta, tak tam je pro mě prioritou, abychom směli říkat něco jiného, než-li se říká většinově. Toto je přeci předpokladem k tomu, aby mohl probíhat nějaký dialog," říká v rozhovoru podnikatel Vaclav Rathouský, který je zakladatelem společnosti Green Ways. Jakou má přesnou definici dnešní demokracie? Jak pohlíží na Green Deal? Jakou technologii hledáme k obnově pouště?

"Pokud se nezmění naše cíle, tak všechno bude problém. V žádném případě nejsem zastáncem metodiky Green Dealu, kdy tam někde nakonci je napsáno chtějme ten svět lepší. Dnes rekonstruuje poušť. Koupil jsem desek hektarů pouště, tak tam sázím semínka, snažím se terasovat podle permakultury a moc mě to baví. Dokonce bych řekl, že tam prožívám plnost svého bytí. Nemyslím, že do budoucna se ke štěstí dostaneme skrze oběti, ale obětí vyloženě nějakých krásných cílů. Nevěřím, že nám démonokracie nabídne plnost radosti bytí a plnost okamžiku," říká v rozhovoru Václav Rathouský.

  • Pokud se nezmění naše (např. HDP), tak vše bude problém.

Nejnovější články na našem blogu

Přečtěte si jako první, co je nového

Výroční setkání 2024 přivítá více než 100 vlád z celého světa, všechny významné mezinárodní organizace, 1000 partnerských společností Fóra, stejně jako představitele občanské společnosti, přední odborníky, dnešní mladou generaci, sociální podnikatele a média.

Může se zdát, že jejím jediným obsahem je nahrazení označení měny, kterou máme na účtech a v peněženkách. Ve skutečnosti jde o mnohem rozsáhlejší krok, klíčovou součástí je předání řady pravomocí v oblasti dohledu nad finančním trhem do Frankfurtu, Paříže a Bruselu.

Po požáru na energetické trhu dochází k požáru a panice na bankovním a finančním trhu, který se přelévá i do akciového trhu a to není příznivé pro ekonomiku, která balancuje na hraně recese a bojuje s vysokou inflací, rostoucími sazbami a globálním napětím. Po uklidnění do konce března dojde v dubnu a dalších měsících k další...

DAVOS WEF 2023

17.01.2023

V pondělí 16.1.2023 bylo ve švýcarském Davosu zahájeno 53. zasedání Světového ekonomického fóra (WEF). Vyhlídky ukrajinského konfliktu a obnovy země budou středem diskusí fóra 17.1.2023.

Výroční zasedání Světového ekonomického fóra (WEF ) v roce 2022 se schází v nejdůležitějším geopolitickém a geoekonomickém okamžiku posledních tří desetiletí a na pozadí pandemie, která se opakuje jednou za století. Na setkání se sejde více než 2 000 vůdců a odborníků z celého světa, všichni oddaní "Davoskému duchu" zlepšování stavu světa.

Odcházející zima se pro Evropany stala těžkou zkouškou kvůli vysokým cenám pohonných hmot. Politici přitom stále více trvají na odmítání ruského plynu, který nyní tvoří asi 40 % spotřeby v EU. Dodávky se jen zvyšují. Je Brusel připraven uvrhnout svět do energetické krize - v materiálu RIA Novosti.

Už jsme zapomněli, co způsobila 2. světová válka a rozpad Jugoslávie (Bosna 1993 - humanitární bombardování) v Evropě? Poučili jsme se, nebo ne? Bude ve dvacátých letech 21. století v Evropě válka? Krize kolem Ukrajiny je bojem o budoucí světový řád, jde o válku civilizačních modelů (jde o podmínky nového světového pořádku ve světě a o to, kdo je...