Jiří Kuchař (1960)

Jiří Kuchař z Vlašimi, spisovatel, publicista, vydavatel (Regenerace) a jedním z našich největších znalců alternativní medicíny. Je autorem například knih Tanec s bohy, Hitlerova sbírka v Čechách, nebo spoluautorem knih Svět přírodních antibiotik, Hořká pravda o sladkém cukru a mnoha dalších.

  • 1997 - jel za poznáním ayahuascy.
  • Byl členem Psychoenergetické laboratoře prof. Kahudy.
  • Židé říkají, jestli chceš pobavit boha, tak si něco naplánuj.
  • Pro mě jsou 2 základní pilíře Jung a Steiner.
  • Paracelsus říkal, že všechno může být jedem i lékem zároveň, záleží jenom na množství. Paracelsus měl jednu zajímavost, doporučoval dát si jednou za 14 dní větší množství alkoholu. Možná bychom mohli říct lidově: jednou za 14 dní se ožrat.

Jiří Kuchař, názory, úvahy, komentáře:

12.8.2021 Jiří Kuchař 4. díl: Užívání ayahuascy, či psilocybinu může člověka připravit o rozum a zdraví. Lepší je dát si víno, pivo, nebo jít do lesa.

Jedním z důvodů šíření užívání drog a halucinogenů je touha po transcendentním vytržení. Je to zkratka, která vyrovnává převahu dominance racionálního myšlení a kalkulu v našem světě, zkratka do světa snů a představ. U nás se historicky objevilo užívání drog nejprve u lidí usilujících o úspěch a výkon. "Za 1.republiky do toho tady u nás šli herci. Lidé z uměleckého prostředí, nebo průmyslníci. Lidé, kteří se velmi rychle dostali na vrchol, a mysleli si, že na vrcholu budou celý život. To byl případ takových hereček, jako Lída Baarová, nebo Eduard Bass, slavní kokainisté 1. republiky, kteří se tím prostě udržovali v běhu. Motivem byl určitě strach, protože ,jet na tygru´ znamená držet se hřívy vší silou - a jedním z pomocných prostředků byla narkotika," upozornil v předchozí části rozhovoru publicista Jiří Kuchař, se kterým se již po čtvrté setkáváme v rozhovoru o závislostech, jež mohou mít různou podobu, od technologií po návykové látky, a většinou mají společné sebezničující zkratkovité uspokojování libosti. "Vzpomněl jsem si na Malého prince, který potká alkoholika, a ptá se ho: Proč piješ? Abych zapomněl. Na co? Na to, že piju. V této pasti jsme dneska my, lidé jsou posedlí penězi, úspěchem, slávou - všemi těmito atributy, které jsou dočasné. Naše společnost je nastavená na modly, jsme na tom podobně, jako v Mojžíšových dobách, potřebujeme se klanět Zlatému teleti, jenom nemáme Mojžíše, který by šel na Sinajskou horu

  • Součástí našeho bloudění jsou i módní výlety za halucinogenními zážitky do Jižní Ameriky, které ovšem otevírají dveře či okna, které ale asi nejsou pro takové turisty určeny.  

Nejnovější články na našem blogu

Přečtěte si, co je nového
 

Výroční setkání 2024 přivítá více než 100 vlád z celého světa, všechny významné mezinárodní organizace, 1000 partnerských společností Fóra, stejně jako představitele občanské společnosti, přední odborníky, dnešní mladou generaci, sociální podnikatele a média.

Může se zdát, že jejím jediným obsahem je nahrazení označení měny, kterou máme na účtech a v peněženkách. Ve skutečnosti jde o mnohem rozsáhlejší krok, klíčovou součástí je předání řady pravomocí v oblasti dohledu nad finančním trhem do Frankfurtu, Paříže a Bruselu.

Po požáru na energetické trhu dochází k požáru a panice na bankovním a finančním trhu, který se přelévá i do akciového trhu a to není příznivé pro ekonomiku, která balancuje na hraně recese a bojuje s vysokou inflací, rostoucími sazbami a globálním napětím. Po uklidnění do konce března dojde v dubnu a dalších měsících k další...

DAVOS WEF 2023

17.01.2023

V pondělí 16.1.2023 bylo ve švýcarském Davosu zahájeno 53. zasedání Světového ekonomického fóra (WEF). Vyhlídky ukrajinského konfliktu a obnovy země budou středem diskusí fóra 17.1.2023.

Výroční zasedání Světového ekonomického fóra (WEF ) v roce 2022 se schází v nejdůležitějším geopolitickém a geoekonomickém okamžiku posledních tří desetiletí a na pozadí pandemie, která se opakuje jednou za století. Na setkání se sejde více než 2 000 vůdců a odborníků z celého světa, všichni oddaní "Davoskému duchu" zlepšování stavu světa.

Odcházející zima se pro Evropany stala těžkou zkouškou kvůli vysokým cenám pohonných hmot. Politici přitom stále více trvají na odmítání ruského plynu, který nyní tvoří asi 40 % spotřeby v EU. Dodávky se jen zvyšují. Je Brusel připraven uvrhnout svět do energetické krize - v materiálu RIA Novosti.

Už jsme zapomněli, co způsobila 2. světová válka a rozpad Jugoslávie (Bosna 1993 - humanitární bombardování) v Evropě? Poučili jsme se, nebo ne? Bude ve dvacátých letech 21. století v Evropě válka? Krize kolem Ukrajiny je bojem o budoucí světový řád, jde o válku civilizačních modelů (jde o podmínky nového světového pořádku ve světě a o to, kdo je...