Stablecoiny

Tyto kryptoměny jsou od počátku vytvářeny tak, aby jejich hodnota byla co nejstabilnější. Jsou tak teoreticky vhodnější pro platby a přesuny peněz. Stablecoiny se snaží svou cenu navázat na nějakou referenční hodnotu, kterou může být tradiční měna. 

  • Stablecoin LIBRA -, nově diem (digitální měna Facebooku) je vázaný na USD
  • Stablecoiny jsou přechodnou fází pro vznik digitálních měn (např. Libra, Tesla atd.), které nebudou vázány na měny nebo komodity a budou nezávislé na současném měnovém a komoditním systému 

Stablecoin je formou kryptoměny, která je vytvořena tak, aby minimalizovala nestabilitu ceny běžnou u klasických kryptoměn, jako jsou bitcoiny. Je proto vázána na určitá aktiva, jako jsou peníze, zlato nebo kovy. Je tak teoreticky vhodnější pro platby a převody peněz. 

10.1.2022 Společnost PayPal Holdings Inc. zkoumá možnosti spuštění vlastní kryptoměny, tzv. stablecoinu. Společnost to potvrdila agentuře Bloomberg poté, co byly v její aplikaci pro iPhony objeveny důkazy o takovém kroku. Nalezl je vývojář Steve Moser a o informaci se podělil s agenturou Bloomberg. Skrytý kód a obrázky ukazují práci na něčem, co se jmenuje "mince PayPal". Kód naznačuje, že mince by měla být krytá americkým dolarem (ČTK)

https://www.patria.cz/zpravodajstvi/4881227/paypal-chysta-vytvoreni-vlastni-kryptomeny-naznacuje-jeho-aplikace.html

30.11.2020 První verze facebookové libry má být podle zdrojů deníku Financial Times (FT) nakonec vázána pouze na americký dolar. Jedna libra by pak měla vždy odpovídat hodnotě jednoho dolaru. V takové podobě by podle FT měla libra vyjít v lednu 2021, přesné datum ale zatím není známé.

Pro účely hospodaření s novou měnou má vzniknout speciální aplikace. Peněženka Novi by ale měla jít spravovat i z chatovacích služeb vlastněných Facebookem, tedy z Messengeru a WhatsAppu. V tuto chvíli není jasné, zda bude libra dostupná i ve službách ostatních členů Asociace Libra.

Podle FT chce asociace v budoucnu vydat řadu stablecoinů, které budou kryté i dalšími tradičními měnami, mezi nimiž by mohly být euro nebo britská libra. V plánu je dokonce i stablecoin, který by byl navázaný na tyto jednotlivé stablecoiny. Zatím však mají být k dispozici pouze stablecoiny kryté dolarem, další měny mají být spuštěny později. Asociace k tomu ale musí s ohledem na své sídlo nejdříve získat souhlas švýcarského regulátora. 

https://byznys.ihned.cz/c1-66850890-mela-byt-stabilnejsi-nez-bitcoin-kritizovana-libra-od-facebooku-ale-vyjde-jen-v-omezene-verzi<br>

Nejnovější články na našem blogu

Přečtěte si, co je nového
 

Výroční setkání 2024 přivítá více než 100 vlád z celého světa, všechny významné mezinárodní organizace, 1000 partnerských společností Fóra, stejně jako představitele občanské společnosti, přední odborníky, dnešní mladou generaci, sociální podnikatele a média.

Může se zdát, že jejím jediným obsahem je nahrazení označení měny, kterou máme na účtech a v peněženkách. Ve skutečnosti jde o mnohem rozsáhlejší krok, klíčovou součástí je předání řady pravomocí v oblasti dohledu nad finančním trhem do Frankfurtu, Paříže a Bruselu.

Po požáru na energetické trhu dochází k požáru a panice na bankovním a finančním trhu, který se přelévá i do akciového trhu a to není příznivé pro ekonomiku, která balancuje na hraně recese a bojuje s vysokou inflací, rostoucími sazbami a globálním napětím. Po uklidnění do konce března dojde v dubnu a dalších měsících k další...

DAVOS WEF 2023

17.01.2023

V pondělí 16.1.2023 bylo ve švýcarském Davosu zahájeno 53. zasedání Světového ekonomického fóra (WEF). Vyhlídky ukrajinského konfliktu a obnovy země budou středem diskusí fóra 17.1.2023.

Výroční zasedání Světového ekonomického fóra (WEF ) v roce 2022 se schází v nejdůležitějším geopolitickém a geoekonomickém okamžiku posledních tří desetiletí a na pozadí pandemie, která se opakuje jednou za století. Na setkání se sejde více než 2 000 vůdců a odborníků z celého světa, všichni oddaní "Davoskému duchu" zlepšování stavu světa.

Odcházející zima se pro Evropany stala těžkou zkouškou kvůli vysokým cenám pohonných hmot. Politici přitom stále více trvají na odmítání ruského plynu, který nyní tvoří asi 40 % spotřeby v EU. Dodávky se jen zvyšují. Je Brusel připraven uvrhnout svět do energetické krize - v materiálu RIA Novosti.

Už jsme zapomněli, co způsobila 2. světová válka a rozpad Jugoslávie (Bosna 1993 - humanitární bombardování) v Evropě? Poučili jsme se, nebo ne? Bude ve dvacátých letech 21. století v Evropě válka? Krize kolem Ukrajiny je bojem o budoucí světový řád, jde o válku civilizačních modelů (jde o podmínky nového světového pořádku ve světě a o to, kdo je...