Jak se připravit na finanční či jinou krizi

Jak se můžeme připravit na finanční krizi či jiné krize

Příchod krize (zdravotní, finanční, hospodářské, sociální atd.) v roce 2020 zvýšila polarizaci ve společnosti.

Příprava na přicházející krizi spočívá: ve filtrování příchozích informací (pochopení podstaty informace), jejich vyhodnocování v širších souvislostech (architektura souvislostí) a současně v přizpůsobování se měnícím podmínkách ve společnosti (uzavření do své bubliny a nekomunikace s okolím není cesta).

  • Blackout.
  • Smysl života, víra, přizpůsobivost, informace a sebevědomí (klíčové faktory vnitřní resilience, integrity uvnitř i vně) jsou jedny z klíčových věcí pro přežití v jakékoliv situaci.
  • Duchovní probuzení, cesta k vědomému člověku vysvobozením se ze svých závislostí.
  • Preper.

Pokud nebude ve městě fungovat energie, nelze v něm žít, město se vnitřně rozloží.

  • V této době jsou důležité relevantní informace aplikované v architektuře souvislostí.
  • Držení hotovosti na cca 5-6 měsíců (největší potíže a panika obvykle odezní během 2-4 měsíců).
  • Zásoba trvanlivých potravin na 30 -120 dní.
  • 10 -20% majetku držet ve fyzické stříbru (prof. Staněk) nebo zlatu (prof. O. Rejnuš).
  • Mít zdroj pitné vody a možnost pěstovat si potraviny (permakultura, rovové statky, komunitní zahrady, zahrádky u domu, balkóny).
  • Mít možnost bydlet na venkově (blíže k přírodě, dále od stresu atd.), města mohou být nebezpečná - (např. sociální nepokoje, rabování) ve větší skupině spolupracujících osob.
  • Snížit dluhy na minimum, nebo je splatit.
  • Mít schopnost a možnost snížit svoje náklady na minimum.
  • Zdroj energie a vody, která je nezávislá na současných sítích (Fotovoltaika, studna, pramen atd.).
  • Pracovat na vlastní resilienci (odolnosti psychické i fyzické).

Válka a obyvatelstvo:

  • Systém včasného varování.
  • Zajistit zdroje energie a vody.
  • Branná výchova (obranné složky).
  • Strategické zásoby surovin a potravin.
  • Potravinová a energetická soběstačnost.

Může být i občanská válka v Evropě, v Česku?

Jako důsledek polarizace nerovnováh ve společnosti je to velmi pravděpodobně, že občanská válka může katalyzátorem, který přispěje k vyrovnání všech polarit ve společnosti a i v přírodě.

Nejnovější články na našem blogu

Přečtěte si, co je nového
 

Výroční setkání 2024 přivítá více než 100 vlád z celého světa, všechny významné mezinárodní organizace, 1000 partnerských společností Fóra, stejně jako představitele občanské společnosti, přední odborníky, dnešní mladou generaci, sociální podnikatele a média.

Může se zdát, že jejím jediným obsahem je nahrazení označení měny, kterou máme na účtech a v peněženkách. Ve skutečnosti jde o mnohem rozsáhlejší krok, klíčovou součástí je předání řady pravomocí v oblasti dohledu nad finančním trhem do Frankfurtu, Paříže a Bruselu.

Po požáru na energetické trhu dochází k požáru a panice na bankovním a finančním trhu, který se přelévá i do akciového trhu a to není příznivé pro ekonomiku, která balancuje na hraně recese a bojuje s vysokou inflací, rostoucími sazbami a globálním napětím. Po uklidnění do konce března dojde v dubnu a dalších měsících k další...

DAVOS WEF 2023

17.01.2023

V pondělí 16.1.2023 bylo ve švýcarském Davosu zahájeno 53. zasedání Světového ekonomického fóra (WEF). Vyhlídky ukrajinského konfliktu a obnovy země budou středem diskusí fóra 17.1.2023.

Výroční zasedání Světového ekonomického fóra (WEF ) v roce 2022 se schází v nejdůležitějším geopolitickém a geoekonomickém okamžiku posledních tří desetiletí a na pozadí pandemie, která se opakuje jednou za století. Na setkání se sejde více než 2 000 vůdců a odborníků z celého světa, všichni oddaní "Davoskému duchu" zlepšování stavu světa.

Odcházející zima se pro Evropany stala těžkou zkouškou kvůli vysokým cenám pohonných hmot. Politici přitom stále více trvají na odmítání ruského plynu, který nyní tvoří asi 40 % spotřeby v EU. Dodávky se jen zvyšují. Je Brusel připraven uvrhnout svět do energetické krize - v materiálu RIA Novosti.

Už jsme zapomněli, co způsobila 2. světová válka a rozpad Jugoslávie (Bosna 1993 - humanitární bombardování) v Evropě? Poučili jsme se, nebo ne? Bude ve dvacátých letech 21. století v Evropě válka? Krize kolem Ukrajiny je bojem o budoucí světový řád, jde o válku civilizačních modelů (jde o podmínky nového světového pořádku ve světě a o to, kdo je...

Při pohledu na informace zahrnující globální oteplování může mnoho lidí považovat data za zavádějící nebo nepřesná. Internet je prostředkem pro sdílení nesprávných informací, včetně globálního oteplování. Toto odhalení může způsobit, že lidé zcela ignorují informace, které jsou přesné a pravdivé.

Množství tepla, které Země zachycuje, se od roku 2005 zhruba zdvojnásobilo. To podle nového výzkumu NASA a Národního úřadu pro oceány a atmosféru přispívá k rychlejšímu oteplování oceánů, vzduchu a pevniny.